Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Hayvanlarını köpekler kaptı…

İstanbul Beykoz’daki çiftliğinde hayvancılıkla uğraşan 62 yaşındaki Süleyman Yeşilyurt, otlanmaları için ormana götürdüğü küçükbaş hayvanlarından son bir ay içerisinde 9 tanesinin başıboş köpekler tarafından uğradıkları saldırı sonucu öldüğünü söyleyerek yetkililerden yardım istedi. Yeşilyurt, “Bu köpeklerin yaşama hakları var da bu hayvanların yaşama hakkı yok mu. Bu hayvanların karınlarında 2-3 tane yavru var. Yazık değil mi, günah değil mi. Bizim bu mağduriyetimizi kim karşılayacak” dedi.

Beykoz Dereseki’de yaklaşık 80 küçükbaş hayvanın bulunduğu bir çiftlikte hayvancılıkla uğraşan 62 yaşındaki Süleyman Yeşilyurt, bir süredir hayvanlarının ormanlık alanda otladığı sırada başıboş gezen köpekler tarafından saldırıya uğradığını söyledi. Son bir ay içinde 9 tane küçükbaş hayvanını köpeklerin saldırısıyla öldüğünü belirten Yeşilyurt, yetkililerden bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi. Son zamanlarda artan saldırılar nedeniyle hayvanlarını otlatmaya çıkaramadığını söyleyen Yeşilyurt, yaralanan hayvanlarının tedavisini ise ahırda sürdürüyor.

“BU HAYVANLARIN KARINLARINDA 2-3 TANE YAVRU VAR”
Süleyman Yeşilyurt, “30 yıldır bu bölgede hayvancılıkla uğraşıyorum. Devlete kayıtlı hayvancılık yapıyorum. Bizim hayvanlarımız bu bölgede sürekli köpekle tarafından paramparça ediliyor. Bu ayın içinde en az 10 kez müracaatım var. Ne gelen oldu ne de ilgilenen oldu. Sadece geliyorlar, ‘Süleyman bey, 5 bin bilmem kaç sayılı kanuna göre biz bu hayvanları buradan alamıyoruz’ diyorlar. Bu köpeklerin yaşama hakları var da bu hayvanların yaşama hakkı yok mu. Bu hayvanların karınlarında 2-3 tane yavru var. Yazık değil mi günah değil mi. Bizim bu mağduriyetimizi kim karşılayacak. Benim her ay 5-10 tane hayvanım gidiyor bu bölgede. Yıllardan beri bu şekilde devam ediyor” dedi. (Sabah)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(30 Haziran 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ayı ve çoban birbirini öldürdü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurbanda KKKA’ya dikkat!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar