Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Hibeyle koyun çiftliği kurdu

Örnek üreticiler aldıkları hibelerle ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasında koyun yetiştiriciliği yapan girişimci Mustafa Finas, aldığı yüzde 50 hibe ile tesis kurdu.

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasından Mustafa Finas, Tarım ve Orman Bakanlığının Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak 42 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu. Genç işletmeci Mustafa Finas yaptığı açıklamasında; “Kavak kasabasında yaşıyorum. 2 Yıllık veteriner sağlık teknikerliği mezunuyum. Hayvancılığa meraklıyız. Başvurumuzu yaptık onaylandı. Babamla birlikte inşallah bu işi geliştireceğiz. Ben bu vesile ile başta Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze, Kırsal Kalkınmadaki bana yardımcı olan abilerime teşekkür ederim” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı ile alınan hibe ile kurulan küçükbaş hayvan tesisi, küçük aile işletmeciliğinin örneklerinden birisi. Tesisin kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığı tutarın yüzde 50’sini hibe olarak tahsis etti. 42 adet koyun ve 2 adet koç ile koyun çiftliği kuran Finas’ın hedefi 3 yıl içinde küçükbaş hayvan sayısını 200’e çıkarmak. (Fibhaber)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

“Küçükbaş Tarım OSB kurmamız lazım”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çobanlar arası silahlı kavga!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Piyasada et ve süt sıkıntısı olacak!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar