Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Hobi ile başladı, hanım ağa olma yolunda ilerliyor

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 2 yıl önce hobi olarak başladığı arıcılıkla doğal bir yaşam sürmeye başlayan 54 yaşındaki Gülten Altaş Aygören, hanım ağa olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Doğanşehir ilçesi Dedeyazı Mahallesi’nde eşi ve annesiyle birlikte yaşayan 54 yaşındaki Gülten Altaş Aygören, 2 yıl önce 2 kovan arı ile hobi olarak başladığı arıcılığı kendini geliştirerek meslek haline getirdi. 10 dönümlük bir alan üzerinde bugün 5-6 dönümde kayısı yetiştiren Aygören diğer taraftan ise 11 arı kovan arı ile bal üreticiliği yapıyor. Aygören aynı zamanda ise 6 adet saanen keçi ve romanof cinsi koyunları ile doğal bir yaşam sürüyor.

“İki kolini ile başladım on bir koloniye çıkardım”
Üreterek doğal bir yaşam sürmeyi sevdiğini belirten Aygören, “ Arıcılık yapmaya hep niyetim vardı ama çocukların eğitimi buna engel oldu. Daha sonra bu bahçeyi alınca iki kolini aldım iki yıl sonra bu sayıyı on bire çıkardım. Talep oldukça satışını da yapıyorum. Bunun yanında saanen keçileri ile koyunlarım var. Etimizi sütümüzü de kendimiz üretiyoruz.” dedi. (Haber7)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar