Bizimle İletişime Geçin

Güncel

İmdadına İtfaiye Koştu

Denizli’nin Tavas İlçesine bağlı Kızılcabölük Mahallesinde kuyuya düşen hayvanın imdadına itfaiye ekipleri yetişti.

Denizli’nin Tavas İlçesine bağlı Kızılcabölük Mahallesinde bulunan yaklaşık 5 metrelik kuyuya düşen küçükbaş hayvan itfaiye ekiplerinin uzun süren uğraşları sonucunda kurtarıldı.

İddiaya göre, civarda bulunan küçükbaş hayvan çevrede bulunan yaklaşık 5 metrelik bir kuyuya düştü. Küçükbaş hayvanın acı seslerini duyan çevredeki hayvansever bir vatandaş hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek küçükbaş hayvanın kurtarılması için çalışma başlattı. Yarım saatlik bir çalışmanın sonucunda, küçükbaş hayvan düştüğü derin kuyudan kurtarıldı.

 

 

Kaynak: Pamukkale Haber

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar