Bizimle İletişime Geçin

Güncel

İnanılmaz olay: 900’den fazla koyun ölü bulundu!

Koyunların sahibi aldığı telefonla neye uğradığını şaşırdı. Dağ merasında otlayan 500’den fazla koyunun sahibi olan adam hayvanlarının öldüğünü duyunca şok geçirdi.

Yerel haber kaynaklarına göre Gürcistan’ın güneyindeki bir dağ yamacına düşen şiddetli yıldırım 550 koyunu telef etti. Koyunların sahibi olan Nikolay Levanov, çobanından, bir yıldırım çarpması sonucu koyunlarının tamamının öldüğünü söyleyen bir telefon aldı.

ONLARCASI ÖLÜ BULUNDU

Nikolay Levanov’un kendi sürüsü dışında 400 koyunun daha öldüğü bildiriliyor. Yani toplamda 950 koyun yıldırım çarpması sonucu öldü. O sırada koyunların başında olan çoban da şans eseri yalnızca bilincini kaybetti ve yara almadan kurtuldu.

Olay yerinde çekilen şok edici görüntüler ise güney Georgia’da yeşil bir alanda bulunan onlarca leşi gözler önüne seriyor.

Hayvanları telef olan kişiler resmi makamlara toplu kayıplarına yardımcı olmak için mali yardım çağrısında bulundular, ancak bir bilimsel komisyonun, yıldırımın kesinlikle ölüm nedeni olup olmadığını belirlemesi gerektiğinin beklenmesi gerektiği söylendi.

Ninotsminda belediye başkan yardımcısı Alexander Mikeladze, bu türde ilk vakanın olduğunu söyledi. Bir yıldırımın bu kadar koyunu bir anda öldüreceğine oldukça şaşırdığını söyleyen Mikeladze, araştırmalar sonucunda desteklerin de yapılacağını duyurdu.

Daha önce ise benzer bir olay 2016 yılında Norveç’te bildirilmişti. Burada ise çorak bir alanda bulunan yaklaşık 300 ren geyiği sürüsü leşleri bulunmuştu. Gürcistan’daki bu olay ise şimdiye kadarki en ölümcül yıldırım çarpması olarak tanımlandı. (Acunn.com)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

“Küçükbaş Tarım OSB kurmamız lazım”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çobanlar arası silahlı kavga!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Piyasada et ve süt sıkıntısı olacak!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar