Bizimle İletişime Geçin

Güncel

İngiliz yetiştiricilerin de başı köpeklerle dertte!

İngiltere’nin Derbyshire kentindeki dağlık alanda köpekler tarafından öldürülen koyunlar, çiftçileri isyan ettirdi. 2 koyun da köpeklerden korkmasının ardından atladığı uçurumda kurtarıldı. Köpek ve koyun sahipleri arasında tartışma başladı.

İngiltere’nin koyun çiftlikleriyle bilinen bölgesi Derbyshire’de meydana gelen koyun ölümleri, çiftçilerin tepkisine neden oldu. Köpek gezdiricilerin sıklıkla uğradığı bölgede bazı köpekler, serbest bırakılmalarının ardından koyunlara saldırıyor. Önceki günlerde de 2 koyun, köpekler tarafından parçalanarak öldürüldü.

2 TANESİ UÇURUMDAN AŞAĞI ATLADI
Koyunlardan 2 tanesi de köpek korkuları nedeniyle uçurumdan aşağı atladılar. Hayvan sahipleri tarafından haber verilen ekipler, koyunları düştükleri yerden kurtarmayı başardı. Ancak yine de bölgedeki koyunların tehlikede olduğu belirtiliyor.

KÖPEK SAHİPLERİNE ÇAĞRI YAPTILAR
Koyunların telef olmasının ardından hem kent yöneticileri hem de koyun sahipleri, köpek sahiplerine çağrıda bulunarak hayvanlarını serbest bırakmamalarını istedi. İngiltere’de çiftlik sahipleri, hayvanlarının tehlikeye girmesi durumunda köpekleri öldürüyor. Köpeklerin öldürülmesi de hayvanseverlerin tepkisiyle karşılaşıyor. (Haberler)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar