Bizimle İletişime Geçin

Güncel

İşte en pahalı keçi: Marakeş!

Avustralya’nın en pahalı keçisinin sahibi Andrew Mosely, yeni keçisini “çok şık bir erkek hayvan” olarak tanımladı.

Mosely, 24 Kasım Çarşamba günü New South Walles eyaleti Cobar Kasabası’nda satışa sunulan Marakeş isimli keçiyi satın almak için 12 bin dolarlık Avustralya rekorunu kırmak zorunda kalacağını tahmin etmiyordu. Müzayedede istekli başka bir teklif sahibini görmek Mosely’e pahalıya mâl oldu ve Marakeş için 21 bin dolar ödedi.

Mosely satın aldığı keçi Marakeş hakkında, “O çok şık bir keçi. Hareketli ve özgür, çok büyük değil ama o erken bir olgunlaşma yaşamış kas ve yağ dokusuna sahip” dedi.

Bir önceki en pahalı keçi rekorunun geçen ay satılan “Brock” adındaki bir keçiye ait olduğu biliniyor. Öte yandan Mosely, geçen yıl aynı satışta 9 bin dolara başka bir keçi almış ve bu böylelikle Avustralya’nın en pahalı keçisinin sahibi olmuştu. (Medyascope)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar