Bizimle İletişime Geçin

Güncel

İZMİR’DE KOYUN VE KEÇİ SÜTÜNE YOĞUN İLGİ

2019 yılında İzmir’de koyun ve keçi sütünde taban fiyatı Kınık belirleyecek.

Kınık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, mart ve temmuz ayında küçükbaş hayvan yetiştiricilerinden topladığı koyun ve keçi sütünün satışında sözleşme imzalama aşamasına geldi.

İmzalanacak protokole göre Türkiye de ilk defa bir kurum Ulusal Süt Konseyi’nin inek sütü fiyatlarını baz alacak.

Protokole göre keçi sütü Ulusal Süt Konseyi’nin açıkladığı inek sütü fiyatının 1,5 katı, koyun sütü ise 2 katı olarak fiyatlandırılacak. Sütün tedariki döneminde Ulusal Süt Konseyi’nin inek sütü fiyatına zam yapması durumunda aynı oranda koyun ve keçi sütüne de zam yansıtılacak.

Protokolde baz alınan diğer fiyat ise İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin açıkladığı fiyat olacak. İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin açıkladığı fiyat, Ulusal Süt Konseyi bazlı fiyattan daha yüksek olması durumunda yetiştiriciye ödemeler İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin açıkladığı fiyat üzerinden gerçekleşecek.

Kınık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından toplanan ve Türkiye’nin en kaliteli koyun ve keçi sütleri için çok sayıda alıcı bulunuyor. Alıcıların hepsi kooperatife ait koyun ve keçi sütlerinin tamamına talip. Kooperatif ise şartları uygun tüm firmalara süt verme taraftarı.

 

 

Koyun Keçi Dünyası

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mavi dil alarmı! Köy koruma bölgesi ilan edildi…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurtlar sürüye saldırdı: 50 koyun telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

1’i hamile 35 keçi son anda yanmaktan kurtarıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar