Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kapaklı ve Çerkezköy’de 1.897 adet deri toplandı

Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, bu yılki Kurban Bayramında Kapaklı ve Çerkezköy’de 1.897 kurban derisi bağışı aldıklarını açıkladı.
Kapaklı Gazetesi -Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, Kurban Bayramı’nın ilk 2 günü Çerkezköy ve Kapaklı’da toplanan kurban derileri ile ilgili açıklamada bulundu. Durmuş, “Kapaklı ve Çerkezköy’de toplamda 1.555 adet koyun derisi, 68 adet keçi derisi, 274 adet sığır derisi olmak üzere 1.897 deri toplandı. Toplamda da 17 bin 707,50 TL gelir elde edildi” dedi.

Konuşmasının başında Türk Hava Kurumu eski Başkanı Mustafa Zümbül’ü ziyaret ettiğini kaydeden Durmuş, “Türk Hava Kurumu’na 40 yılını vermiş eski başkanımız Mustafa Zümbül’e nezaket ziyaretinde bulundum. Kendisini en kısa zamanda tekrar şubemizde görmek istiyoruz. Çünkü şubemize 40 yıldır faydalı hizmetler sundu. Onunla fikir alışverişinde bulundum, onun engin bilgileri ile bu kutsal yolculuğa çıktık” dedi.

“KISITLI İMKANLARIMIZ VARDI”
Deri toplamak için kısıtlı zamanları olduklarını, adeta zamanla yarıştıklarını kaydeden Durmuş, “Zamanla yarış içerisine girdik. Kısıtlı bir kadromuz vardı, kısıtlı imkanlarımız vardı. Koronavirüs salgınının devam etmesi nedeniyle Bağlık mevkiine 1 ton tuzlama işlemleri için tuz bıraktık. Çerkezköy ve Kapaklı halkımızdan özellikle altını çizerek istediğimiz tek bir şey vardı. Dedik ki; ‘araçlarımızla her imkanı vatandaşlarımızın ayağına kadar seferber etme imkanımız yok, her vatandaşımızın evine kadar gidip derileri teslim alamayız’ Bu derileri mümkün olduğu kadar belediye meydanında oluşturduğumuz çadıra getirmelerini istedik vatandaşlarımızdan. Oraya getirirlerse bizi memnun edeceklerini söyledik. Getirenden de getirmeyenden de Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

“TOPLAMDA 17 BİN 707,50 TL GELİR ELDE EDİLDİ”
İki gün içerisinde imkanlar dahilinde kurban derisi toplamaya çalıştıklarını kaydeden Durmuş, “Çalışmalarımızın ürünü neticesinde Kapaklı ve Çerkezköy’de toplamda 1.555 adet koyun derisi, 68 adet keçi derisi, 274 adet sığır derisi toplamda da 17 bin 707,50 TL gelir elde edildi. Tabi bu kutsal yolculuğa çıkarken bizleri yalnız bırakmayan, bizlerin çalışmalarına katkı sağlayan Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, Kapaklı Belediye Başkanımız Mustafa Çetin’e teşekkür ediyoruz. Her iki başkanda Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi’ne araç ve personel tahsisinde bulundu. Gönül isterdi ki daha geniş bir kadro çalışalım ama yine güzel bir çalışma ortamı yakalamış olduk. Çerkezköy genelinde Kapaklı civarında küçükbaş ve büyükbaş hayvan besiciliği yapan besi sahiplerine, kasaplara, hayvan besleyen esnaflara, çiftlik sahiplerine de teşekkürü borç biliyorum. Onlarda bize çok yardımcı oldular” ifadelerini kullandı.

DERİLER LÜLEBURGAZ’A GÖNDERİLDİ
Bu sene pandemi sürecinden dolayı derici tüccarların aldığı karar doğrultusunda bayramın 1 ve 2’nci günü kurban derisi topladıklarını da sözlerine ekleyen Durmuş, “Derici tüccarları ihale yapılırken bu şartı koymuşlar. Pandeminin devam etmesi nedeniyle süreç kısa tutuldu. Bulaş olmasın, hijyenik olsun diye bu kadar alındı. Deriler burada tuzlama işleminden geçtikten sonra bize tahsis edilen arabalarla Lüleburgaz’daki toplanma bölgesine gönderildi” dedi. Durmuş, konuşmasının sonunda, “1925 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün himaye ve katkılarıyla Türkiye genelinde kurulmuş olan Türk Hava Kurumu’nun bir parçası olan Çerkezköy Şubesi’nin başkan yardımcısı olarak sözlerimi şu slogan ile bitirmek istiyorum; ‘İstikbal Göklerdedir’ İstikbal göklerde olduğu sürece de bu kurumu yaşatmaya var gücümüzle devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. (Kapaklıgazetesi)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar