Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kar Aniden Bastırınca Çoban ve Sürüler 6 Gün Mahsur Kaldı

Erzincan’da etkili olan kar yağışı yaylalarda bulunan sürü sahiplerini olumsuz etkiledi. Kar yağışının etkisini arttırması ile yaylada bulunan sürüler altı gün mahsur kaldı.

Erzincan’da son günlerde etkili olan kar yağışı sürü ve sürü sahiplerini olumsuz etkiledi. Kar yağışının aniden bastırması ile Erzincan’ın Çimen yaylasında mahsur kalan sürüler aç kaldı. Sürülerini kar yağışının az olduğu bölgelere indirmeye çalışan çobanlar ise donmaktan son anda kurtuldular.

Sürü sahibi Efrahim Akkavak 6 gündür yaylada mahsur kaldıklarını, kar ve tipiden dolayı başka bir yere hareket edemediklerini söyledi.

Akkavak açıklamasında, “Burada 6 gündür kar ile mücadele ediyoruz. Burada bazı kesimlere yaklaşık iki metre kar yağdı. Burada mağduruz, hayvanlar yiyecek ot bulamıyor. Hayvanlarımız kendi imkânları ile karınlarını doyurmaya çalışıyor. Ama ne yazık ki hayvanlar beş gündür burada mağdur, bizlerde mağduruz. Buradan Erzincan’a inemiyoruz kardan tipiden dolayı. Mera sorunlarımız yüzünden burada kalmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: İHA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar