Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kaybettiği hayvanlarını buldu ama 16 bin lira cezayı da yedi

Kırklareli’nde kaybolan koyun ve kuzular bulununca hayvanları kayıt altına aldırmadığı gerekçesiyle hayvanların sahibine, 16 bin 644 TL idari yaptırım uygulandı.

Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Katranca köyünde R.A. isimli şahıs, 15 adet sahipsiz küçükbaş hayvan bularak ahırına koyduğunu bildirmesi üzerine jandarma ekipleri köye gitti.

15 HAYVAN SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ
Babaeski İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yapılan araştırma neticesinde; 13 adet koyun ile 2 adet kuzunun Katranca köyünde ikamet eden H.E.K. isimli şahsa ait olduğu tespit edildi. Muhtar ve azalar huzurunda teşhis edilen hayvanlar, H.E.K.’ye teslim edildi.

12 KÜÇÜKBAŞA KAYIT CEZASI
Şahıs hakkında Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 7. maddesi ve 36/1-e ceza maddesi gereği 12 adet küçükbaş hayvanını kayıt altına aldırmadığı için hayvan başına 1.387 TL olmak üzere toplamda 16 bin 644 TL idari yaptırım uygulandı. (Dogruhaber)

“Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” Projesi Nedir? Şartları Nelerdir? Kimler Faydalanabilir? haberini okumak için tıklayınız

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mavi dil alarmı! Köy koruma bölgesi ilan edildi…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurtlar sürüye saldırdı: 50 koyun telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

1’i hamile 35 keçi son anda yanmaktan kurtarıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar