Kayıp Çoban, Köpeğinin Kenarında Havladığı Gölette Ölü Bulundu

Kayıp çoban, köpeğinin kenarında havladığı gölette ölü bulundu

YÜREK BURKAN ANLAR! HİÇ AYRILMADAN BEKLEDİ

Bursa’da koyunlarını otlatmak için dün sabah çıktığı evine geri dönmeyen Ahmet Sağdıç’ın cansız bedeni bulundu. Sağdıç’ın köpeği Duman’ın ısrarla kenarında havladığı gölette arama yapan ekipler, boğularak öldüğü ortaya çıkan Sağdıç’ın cesedine ulaştı.

Bursa’nın İznik ilçesinde çobanlık yapan Ahmet Sağdıç, dün sabah koyunlarını otlatmak için evden çıktı. Akşam eve dönmeyen Sağdıç’ın ailesi, jandarmadan yardım istedi. İhbar üzerine jandarma, arama çalışması başlattı.

ÖLÜ KOYUN BULUNDU

Koyunları otlattığı bölgedeki göletin kenarında Sağdıç’ın şapkasını bulan jandarma, göletin içerisinde de ölmüş bir koyun olduğunu fark etti. Sağdıç’ın suya düşen koyunu kurtarmak için gölete girip, boğulmuş olma ihtimali üzerine yoğunlaşan jandarma, AFAD ve Deniz Polisi’ne haber verdi. Bölgeye gelen AFAD ekibi ve dalgıçlar, gölette arama çalışmaları başlattı.

CESEDİN YANINDAN AYRILMADI

Gece boyu süren arama çalışmaları, sabah saatlerinde de devam etti. Saatlerce gölet kenarında bekleyen Ahmet Sağdıç’ın ‘Duman’ adlı köpeği ise bir noktada ısrarla havladı.

Bunun üzerine ekipler, çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı. Mudanya’dan gelen Deniz Polisinin de destek verdiği aramada Ahmet Sağdıç’ın cansız bedeni bulundu. Boğularak öldüğü belirlenen Sağdıç’ın sopasını elinde sıkıca tuttuğu görüldü. Cesedi kıyıya çıkarılan Sağdıç’ın başından köpeğinin ayrılmaması ise herkesi duygulandırdı.

 

 

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir