Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Kayserili yetiştiriciye müjde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, gelecek sene çiftçilere 3 bin damızlık küçükbaş hayvan 1000 ton da yem bitkisi tohumu dağıtılacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinde mera varlığı doluluk oranına göre haziran ayında “Koyunlar Artıyor, Meralar Şenleniyor Projesi” ile 11 ilçede yaşayan 55 aileye 1100 adet damızlık küçükbaş hayvan teslim edildi.

Bu sayıyı gelecek sene 3 bine çıkaracaklarını belirten Büyükkılıç, “3 bin küçükbaş hayvan dağıtmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda amacımız kırsaldaki koyun üreticilerine gerekli fırsatı ve desteği verip, küçükbaş hayvanlarla ilgili çalışmalarla Kayseri’de bir projeyi hayata geçirmektir. Sadece ticaret ve endüstri merkezinin yanında pandemi döneminde gördük ki tarım ve hayvancılık ile gıda konusu bizim olmazsa olmazımızdır. Küçükbaş Hayvancılık Projemiz sayesinde koyunlar artacak, meralar şenlenecek.” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, ayrıca çiftçilerin kaba yem üretimini artırmak için 33 bin 680 dekarda 450 ton yem bitkisi tohumu desteklemesi yaptıklarını, gelecek sene 1000 ton tohum dağıtımı yapacaklarını da kaydetti. (Haberler)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

Kadın yetiştiriciye kıl keçisi dağıtacak

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Anaç Koyun Keçi Destek Başvuru Süreci Başlıyor!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Tarım Bakanı’ndan kredi müjdesi!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar