Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Keçi sütüne rekor fiyat

Baltalı Gıda ve Hayvancılık, 2022 yılı çiğ keçi sütü fiyatını açıkladı. Baltalı Gıda ve Hayvancılık CEO’su Funda Baltalı’nın açıkladığı fiyatın İzmir süt piyasasında referans olması bekleniyor.

İzmir Seferihisar merkezli Baltalı Gıda ve Hayvancılık CEO’su Funda Baltalı, üreticiden geçen yıl 6,05TL’den alınan çiğ keçi sütünün fiyatını, bu yıl 10TL olarak açıkladı. Açıklanan bu fiyat ile çiğ keçi sütü fiyatı geçen seneye göre yaklaşık olarak %70 oranında artış gösterdi. Tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken ve artan maliyetler karşısında üreticinin korunmasına ayrıca hayvancılığın teşvik edilmesine vurgu yapan Funda Baltalı, “Tarım ve hayvancılıkta birçok girdinin döviz cinsinden olması sebebiyle çiğ süt üreticilerinin de maliyetleri yükseldi. Buna yem, aşı, ilaç gibi temel ihtiyaçlar da dâhil. Hal böyle olunca üreticinin korunması için hassas bir yaklaşımla çiğ süt fiyatının yaklaşık %70 oranında arttırılması gerekiyordu biz de üzerimize düşeni yaptık ve tedarikçilerimize bu sene çiğ keçi sütünü 10TL’den alacağımızı duyurduk” dedi.

Keçi sütü ve ürünlerinin yurt dışındaki pazarı hızla büyüyor
Dünyada sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam biçimini takip edenlerin, uzman ve doktorların tavsiyeleriyle keçi sütüne yönelimin arttığını belirten Funda Baltalı,“Dünyadaki sağlıklı beslenme alışkanlıklarında keçi sütü ve keçi sütü ürünlerine doğru ciddi bir eğilimin var. Dünyadaki bu yönelimle keçi sütünün yurt içi pazarda, özellikle de yurt dışı pazardaki yeri giderek ve çok hızlı bir şekilde büyüyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(19 Mayıs 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çoban keşfetti, herkes oraya koştu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Küçükbaşlar selde telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar