Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Keçi yetiştiricilerine belediye desteği

Karaburun’un ekonomisinde büyük yer tutan keçi yetiştiricileri, Karaburun BelediyeBaşkanı İlkay Girgin Erdoğan ile bir araya gelerek yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini görüştüler.

Nergis Kafe’de gerçekleştirilen toplantıda yetiştiricileri dinleyen ve Belediyenin bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi veren Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilçedeki üretimin artması için olanakları ölçüsünde üreticilere tam destek verdiklerini ifade etti.

Karaburun’da “Yerelde Kalkınma” vizyonunun değişmez parçasının keçi yetiştiriciliği olduğunu hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Keçi Peyniri Mandırası’nda kapasite artışına gittiklerini söyledi.

Keçi peyniri çeşitlerinin Karaburun Merkez, Mordoğan ve Eğlenhoca satış yerleri ile daha fazla tüketiciye ulaşmasını sağladıklarını belirten Erdoğan, İzmir’de de en kısa sürede satış yeri açmayı planladıklarını söyledi.

Piyasa fiyatının üzerinde ödeme
Mandırada işlenmek üzere satın alınan keçi sütüne, piyasa fiyatının üzerinde ödeme yaptıklarını anımsatan İlkay Girgin Erdoğan, şöyle devam etti:

“Özellikle pandemi döneminde tarım ve hayvancılığın önemini çok daha iyi anlamış bulunuyoruz. Ülkemizdeki hayvan varlığını süratle artırmak ve tek karış ekilmemiş toprak bırakmamak zorundayız. İzmir Büyükşehir Belediyemizin ‘Başka Bir Tarım Mümkün’’ vizyonuyla yürüttüğü projeler kapsamında, geçen Mayıs ayında Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ile birlikte Karaburun’da küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleşmiştik. Tek amacımız üreticimizin yaşadığı yerde karnını doyurması, para kazanması ve üretimini artırarak ülkemiz hayvancılığına katkı sağlamasıdır.” (Medyaege)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

Kadın yetiştiriciye kıl keçisi dağıtacak

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Anaç Koyun Keçi Destek Başvuru Süreci Başlıyor!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Tarım Bakanı’ndan kredi müjdesi!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar