Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kendisini büyüten ailenin yanından ayrılmıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, doğduğu günden bu yana kendisini biberonla besleyip, büyüttüğü koyun; Mustafa Türk’ün yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 70 yaşındaki Mustafa Türk evinde beslediği ve ‘Boncuk’ adını verdiği koyunu ile beraber her yere gidiyor. Markete, bakkala, manava, sağlık ocağına hatta doktora bile koyunu ile beraber gittiğini belirten Mustafa Türk, “Yeşillikle kendimizi alıştırdık bizi bırakmaz oldu, nereye gidersek oraya gidiyor. Çeşitli yemlerle alıştırdık, bizi bir türlü bırakmadı, biz de kendini bırakmadık” dedi.

“KOYUNU DEVAMLI YANINDA”
Koyun ile gezen Mustafa Türk’ü gören mahalleden bir vatandaş ise, “5-6 aydır bu dayının koyunu devamlı yanında, nereye giderse yanına yatar bırakmaz. Çarşıda gider gezer dolaşır kendiyle beraber gene geri gelir. Onunla beraber gezer tozar markete gider sağlık ocağına, ekmek almaya fırına filan her yere gider” diye anlattı. Mahalleden bir çocuk ise, “Çok sevimli bir kuzu hep amcanın arkasında gezip dolaşıyor’” dedi.

“EVİMİZİN BİR ÇOCUĞU GİBİ OLDU”
Koyunu kendi çocukları gibi beslediklerini anlatan Mustafa Türk’ün 66 yaşındaki eşi Hayriye Türk ise şunları söyledi:

“Küçüktü biberonla besledik, büyüttük evimizin bir çocuğu gibi oldu. Nereye gidersek arkamızdan geliyor. Yabancılara kendini elletmiyor, bir eşimle gidiyor bir benimle gidiyor, başka kimseye gitmiyor, evimize çıkıyor. Nereye gitsek peşimizden gidiyor. Kapıyı kapatıp bir yere gidecek olsak kendi kendini kapıya çalıyor, beni de götürün diye.” (Tele1)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(30 Haziran 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ayı ve çoban birbirini öldürdü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurbanda KKKA’ya dikkat!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar