Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Keşke keçilerim kaçabilselerdi”

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınından etkilenen mahalle sakinleri, evlerinin yanması ve hayvanlarının telef olmasının üzüntüsünü yaşıyor.

İlçede devam eden orman yangınında evlerinin yanı sıra geçim kaynakları hayvanlarını da kaybeden vatandaşların ihtiyaçları, devlet yetkilileri tarafından karşılanıyor. Gıda, giyecek yardımlarının yanı sıra konaklamaları için yer ayarlanan vatandaşlar, yaşadıklarını anlattı.
Kalemler Mahallesi’ndeki besi çiftliği yangında zarar gören Mehmet Uysal, 40 küçükbaş ile 11’i gebe 25 büyükbaş hayvanının telef olduğunu söyledi.

Alevlerin kısa sürede çiftliğine ulaştığını anlatan Uysal, “Yangından kaçsınlar diye alevlerin arasında kapılarını açmaya çalıştım. Bu sırada kollarım ve ayaklarım yandı. Geceyi hastanede geçirdim. Çok üzgünüm. Bazıları kurtuldu. Buna da şükür. Bakanlarımız geldi, kurumlardan geliyorlar, arkamızdalar. Devlet inşallah bize yardım edecek.” diye konuştu.

“Keşke keçilerim yanmasaydı”
Karaöz Mahallesi’nde 2 katlı evinin alt katı yanan ve küçükbaş hayvanları telef olan Hayriye Öksüzoğlu da köyün tahliye edilmesiyle sadece kıyafetleri ile birer şişe su alabildiklerini dile getirdi.

Evinden çıkarken keçilerinin kilitli kapısını açarak onları çıkartmaya çalıştığına aktaran Öksüzoğlu, “Ahırlarından çıkamamışlar. 4 keçim yandı. Bağıra bağıra ölmüşler. Evime, eşyalarıma üzülüyorum ancak keşke keçilerim yanmasaydı, kaçabilselerdi. Onlar benim elimde doğmuştu.” dedi. (Basakgazetesi)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar