Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kırmızı Et Üreticileri’nden “ithalat” çıkışı

Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkan Yardımcısı Abbas Arslan, Yurtdışından ithal edilen etlerin hem ülke insanının damak zevkine hitap etmediği, hem de büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine engel teşkil ettiği gerekçesiyle ithalin durdurulmasını istedi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize konuşan Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkan Yardımcısı Abbas Arslan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Tarım ve Orman Bakanıma sesleniyorum. Ülkemizde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine dolayısıyla kırmızı et üreticilerine sahip çıksın. Bu süreçte dışardan ithal lop et getirmesinler. Dolayısıyla yerli üreticinin önünü kesmesinler, yerli üreticilerimize sahip çıksınlar. Dışardan ülkemize giren etlerden dolayı üreticilerimiz perişan durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Tarım bakanımız da bu süreçte her konuda üreticimizin yanındadır. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Ancak ithal et ile ilgili üreticilerimizin sıkıntıları var. Covid 19 sürecinde üreticimizin yanında olması lazım diye düşünüyoruz. Dışardan et ithal ediliyor. Öncelikle miktar olarak fazla getirilmesin. Azar azar getirilsin. Bizim istediğimiz lop et sokmayın. Vallahi büyükbaş üreticimiz bu durumdan dolayı perişan. Yani Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Tarım Bakanımız her konuda üreticinin yanında olduğu, bizim yanımızda olduğu bir süreçte de bu covid 19 sürecinde de üreticinin yanında olması lazım.

BAKANLIK KONUYA EL ATMALI

Üretici şimdi 34 liraya karkas et keserse Vallahi müşteri bulamıyor. Üretici perişan olmuş, yem pahalı, her şey pahalı. Yem ham maddesi yüzde 50-60- 70 yetmiş artmış. Et fiyatları hala yerinde sayıyor. Biz üretici olarak alıcı dahi bulamıyoruz. Ben bunu tarım bakanımdan rica ediyorum. Bu konuya el atsınlar. İthal eti Türkiye sokmasın. İthal eti Türkiye’ye büyük miktarda ithal ettiği zaman sıkıntı oluyor. İthal edilecekse de azar azar ihtiyaç kadar ithal edilsin. Piyasa dengede tutulsun. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız dan da Sayın Tarım Bakanımızdan da bunu istiyoruz. Türkiye’deki hayvan varlığı Türkiye’ye yeter. Türkiye’nin fazlasına da yeter. Türkiye için 10 bin ton et 2 hafta önce ithal edilerek Türkiye’ye girdi. Üre (Malatyasonsöz)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Genç çoban, kaldığı çadırda ölü bulundu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyun başında yüksek lisans!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bu kaçıncı traktör? Kaçıncı kaza!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar