Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Köpeklerin saldırdığı küçükbaşlar telef oldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde gece vakti ahıra gelen başıboş köpekler, küçükbaş hayvanlara saldırıp 4 hayvanı telef etti.

Olay, merkez Bağlar Mahallesi Eğitim Caddesi 815’inci sokak dün sabah namazı vaktinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, dün sabah namazı vaktinde sürü halinde başıboş köpekler, içerisinde küçükbaş hayvanların olduğu ahıra girdi. Ahırda bulunan 7 koyuna saldırarak 4 küçükbaş hayvan telef oldu, 3’üde yaralandı.

Hayvanlarının kaybetmesinden dolayı mağdur olduğunu söyleyen Resul Gezici, “Sabah namazı vaktinde koyunların sesleriyle uyandık. Dışarıya çıkarak sürü halinde gelen başıboş sokak köpeklerin ahıra girdiklerini gördük. Onlardan korktuğumuz için hiçbir müdahalede bulunmadık. Koyunlarım geçim kaynağımdı. Borçlarım var, borçlarımı ödemek için koyunlarımı satacaktım. Çocuklarım bu olaydan hem korktular hem de koyunların telef olmasından dolayı çok üzüldü. Yetkililerden destek talebinden bulunuyorum.” dedi.

Özellikle kent merkezinde sabahın erken saatlerinde, sokak ve caddelerin tenha olduğu zamanlarda sokak köpekleri hem halkın korkmasına sebep oluyor hem de tehlike oluşturuyor.

Güncel

Hayvan pazarlarında “hareketlilik” azalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(24 Kasım 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kayalıklarda mahsur kalan keçiyi AFAD kurtardı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar