Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Korkusuz çoban ayı ile selfie çekti

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde küçükbaş hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Umutcan Yarar (24), ayı ile selfie çektirdi. Tunceli’de son aylarda yaşanan ayı saldırılarında 3′ ağır 6 kişi yaralanmıştı.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde küçükbaş hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Umutcan Yarar (24) geçtiğimiz hafta içinde keçilerini Mercan vadisine götürerek otlatmaya başladı. Yanında 2 kangal çoban köpeği de bulunan Umutcan Yarar, bir boz ayı fark etti. Ayının peşinde koşan Umutcan Yarar köpeklerini sakinleştirdikten sonra ayıya 5 metre kadar yaklaştı. Yarar, ayı ile aynı kareyi yakalayarak selfie çekti.

‘En büyük hayalimdi’

Umutcan Yarar, en son 9 yıl önce köyde bir mağaranın girişinde bir ayı ile karşılaştığını ancak telefonunun şarjının bitmesi nedeniyle fotoğraf çektiremediğini söyledi. 9 yıl boyunca ayı ile selfie çekme hayali olduğunu söyleyen Yarar şöyle devam etti:

“13 yıldır ailemle birlikte hayvancılık yapıyorum. Bundan 9 yıl önce bir ayıyla mağarada karşılaşmıştım. Uzandığımda ona elimi vurabilecek kadar yakındım. O çıkamıyordu oradan ben de giremiyordum. Telefonum şarjı bittiği için onunla selfie çekememiştim ve bu durum beni çok üzmüştü, içimde kalmıştı. Hayallerimden biri ayıyla yakın olmak ve onu beslemek. Dün güzel bir selfie çektim ayıyla ve bu durum beni çok ama çok mutlu etti. Ayı ile karşılaştığımızda köpekler bayağı saldırdı. Bende köpekleri sakinleştirmeye çalıştım ayıyla fotoğraf çekebilmek için. Köpekleri sakinleştirdim ve ayıya bayağı yaklaştım. Oda bana doğru geldi ve fotoğrafı çektim.” (Halktv)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar