Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Korkusuz çoban ayı ile selfie çekti

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde küçükbaş hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Umutcan Yarar (24), ayı ile selfie çektirdi. Tunceli’de son aylarda yaşanan ayı saldırılarında 3′ ağır 6 kişi yaralanmıştı.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde küçükbaş hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Umutcan Yarar (24) geçtiğimiz hafta içinde keçilerini Mercan vadisine götürerek otlatmaya başladı. Yanında 2 kangal çoban köpeği de bulunan Umutcan Yarar, bir boz ayı fark etti. Ayının peşinde koşan Umutcan Yarar köpeklerini sakinleştirdikten sonra ayıya 5 metre kadar yaklaştı. Yarar, ayı ile aynı kareyi yakalayarak selfie çekti.

‘En büyük hayalimdi’

Umutcan Yarar, en son 9 yıl önce köyde bir mağaranın girişinde bir ayı ile karşılaştığını ancak telefonunun şarjının bitmesi nedeniyle fotoğraf çektiremediğini söyledi. 9 yıl boyunca ayı ile selfie çekme hayali olduğunu söyleyen Yarar şöyle devam etti:

“13 yıldır ailemle birlikte hayvancılık yapıyorum. Bundan 9 yıl önce bir ayıyla mağarada karşılaşmıştım. Uzandığımda ona elimi vurabilecek kadar yakındım. O çıkamıyordu oradan ben de giremiyordum. Telefonum şarjı bittiği için onunla selfie çekememiştim ve bu durum beni çok üzmüştü, içimde kalmıştı. Hayallerimden biri ayıyla yakın olmak ve onu beslemek. Dün güzel bir selfie çektim ayıyla ve bu durum beni çok ama çok mutlu etti. Ayı ile karşılaştığımızda köpekler bayağı saldırdı. Bende köpekleri sakinleştirmeye çalıştım ayıyla fotoğraf çekebilmek için. Köpekleri sakinleştirdim ve ayıya bayağı yaklaştım. Oda bana doğru geldi ve fotoğrafı çektim.” (Halktv)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Çoban, ormanlık alanda ölü bulundu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

4 bin baş reforme erkek kuzu satılacak

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Aracıyı ortadan kaldırdılar, ayda 5 ton et satıyorlar

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar