Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Köye dönmek isteyen vatandaşa birlik desteği

Köyüne dönüp hayvancılık işleri ile uğraşmak isteyen Cuma Uğur’a Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman sahip çıktı.

Fabrikada yıllar boyunca çalışan, şehrin kalabalığından ve iş stresinden uzakta hayalindeki işi yapmak isteyen Cuma Uğur, sosyal medyadan takip ettiği Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne giderek Başkan Osman Türkman’dan yardım istedi.

Türkman ise kendisinden yardım isteyen 32 yaşındaki 5 çocuk babası olan Cuma Uğur’un hayalindeki mesleği yapabilmesi için ön ayak oldu.

SADECE ÖN AYAK OLDUK
Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, Kendisinden yardım isteyen Cuma Uğur’u dinledikten sonra Küçükbaş hayvancılığın zorluğunu anlattığını ifade ederek, “Bu işin ne kadar zor olduğunu eşinin bu işi kabul edip etmeyeceğini sordum ve kendisi de bana ‘Zor olduğunu biliyorum ama yapmak istiyorum’ dedi. Bende kendisine önce bu işi bilen birilerinin yanında çobanlık yap, işi öğren dedim. Ardından Çobanların Dünyası Facebook sayfamızda tlf. numarasını paylaştım ve aradan 5 dk. geçmeden odamdan ayrılan Cuma Uğur geri geldi ve bana ‘Abi 2 kişi aradı, biri küçükbaş erkek besi Gaziantep’te, diğeri küçükbaş dişi Koyun yaylada, hangisini tavsiye edersin?’ diye sordu. Ben de kendisine Küçükbaş besi çobanlığının daha kolay olduğunu, ancak çobanlığı tam olarak öğrenmek istiyorsan çok zor ama yaylada göçer hayvancılık yaparak öğrenebilirsin dedim. Sonrasında ise Gaziantep’ten Sivas Gürün dağları yaylalarına hayvanlarını götüren üyemiz Özer Sulakdağ aradı. Abi bu Cuma Uğur senin yanına gelmiş nasıl biri diye sordu, bende tanımıyorum ama temiz birine benziyor dedim. Bu sefer de Cuma Uğur sordu. Abi hayvan sahibi Özer Sulakdağ nasıl biri diye. Ona da yıllardır tanırım, temiz insanlar, zarar gelmez, paran kalmaz dedim. Böylelikle Uğur, yapmak istediği işe başladı. Biz ise bu işe sadece ön ayak olduk” şeklinde konuştu.

Hayalindeki işi yapmak isteyen Cuma Uğur’a ön ayak olan Osman Türkman, bugün kendisine gelen mesaj ile çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Bugün Cuma Uğur, Sivas Gürün dağlarında Koyun sürüsünün önünde bana resim attılar, şehrin stresinden, yalandan, düzenden uzak, temiz havada çobanlığa başlamış. Çok mutlu oldum, böyle bir şeye vesile olduğumuz için de ayrıca gururlandım.” dedi. (Gaziantepgunes)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar