Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Koyunları katledilen çoban isyan etti

Manisa’da ağıla giren sokak köpekleri, 2 küçükbaşı parçalayarak öldürdü, 10’unu da yaraladı. Son 2 ayda 3’üncü kez ağılına köpek giren Mustafa Baysal (51), “Şu an 6 bin TL’lik zararım var” dedi.

Yunusemre ilçesi Barbaros Mahallesi’nde besici Mustafa Baysal, sabah saatlerinde girdiği ağılındaki 50 koyun ve kuzudan 2’sinin köpek sürüsü tarafından parçalandığını, 10’unun da çeşitli yerlerinden yaralandığını gördü.

Büyük üzüntü yaşayan Baysal, son 2 ayda 3 defa ağıla giren köpeklerin 10 hayvanı telef edip, 20’sini de yaraladığını anlattı. Baysal, başıboş köpekler nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını belirtti.

Baysal, “Sıkıntı yaşıyorum. Bu 3’üncü defa oldu. Belediyelere bildiriyoruz, ilgilenen yok. Kime gideceğiz, kim ilgilenecek, bilmiyorum. 2 hayvanım telef oldu, 10 hayvanım yaralı. Yaralıların durumu da belli değil. Şu an 6 bin TL’lik zararım var. Bu işin sorumlusu kim? Çiftliğimin her tarafı başıboş köpeklerle doldu. Buna bir çözüm bekliyorum” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar