Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Koyunlarını parçalanmış buldu…

Koyunlarını parçalanmış bulan yetiştirici şok geçirdi. Duyduğu gürültü nedeniyle koyunların yanına gelen M.M. Sokak köpeklerinin koyunları yediğini gördü.

Sakarya Akyazı Salihiye Mahallesinde iddialara göre; M.D.’ye ait koyun ağılına giren sokak köpekleri 5 koyunu parçalayarak telef ettiler. Koyun ağılından gelen gürültü nedeniyle koyunların yanına gelen M.M. Sokak köpeklerinin koyunları yediğini gördü. Eline aldığı sopa ile köpekleri kovalayan M.D. 5 koyunu parçalanmış halde buldu.

‘SALDIRGANLAŞIYORLAR’
Koyunları sokak köpekleri tarafından parçalanan M.D. “Bazı hayvan severler bu bölgelere gelerek köpeklere yiyecek verdikleri için, köpekler de buraları mesken tuttular. Tabii ki bu hayvanların da yaşama hakkı var fakat aç kalınca da saldırganlaşıyorlar, İlçemizde barınak var, yetkililerin sokaklarda dolaşan ve zaman zaman saldırganlaşan sahipsiz sokak köpekleri sorununa kalıcı bir çözüm bulmaları gerekiyor” dedi. (T54)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar