Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Küçükbaş hayvan ihracatı başlıyor!

Üreticilerin aylardır beklediği, küçükbaş hayvan ihracatı izni ile Et ve Süt Kurumu tarafından, 6 ülkeye toplam 167 bin küçükbaş hayvan ihracat edilecek. İllerde küçükbaş ihracatı için firmalara tahsisat yapıldığı bildirildi.

Karaman’dan küçükbaş ihracatı için firmalara tahsisat yapıldı
Karaman’dan küçükbaş ihracatı için firmalara tahsisat yapıldığı bildirildi.

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, yaptıkları ortak açıklamada, “Küçükbaş üreticilerimizin talepleri doğrultusunda Et Süt Kurumu Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ilimizden değişik ülkelere Canlı Toklu İhracatı ile ilgili, firmalara ESK tarafından tahsisat yapılmış olup önümüzdeki günlerde ihracat yapılmaya başlayacaktır. İlimiz üreticilerine hayırlı ve bereketli olsun.” dediler.

Gaziantep’ten 18 firmaya ihracat izni!

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de üreticilerin aylardır beklediği, küçükbaş hayvan ihracatı izni sonunda çıktı. Et ve Süt Kurumu, 6 ülkeye toplam 167 bin küçükbaş hayvan ihracat edilecek. Gaziantep’te de üreticileri sevindiren haberi Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman verdi. Türkman, Gaziantep’ten 18 firmanın 42 bin 500 hayvanı 6 ülkeye göndereceğini söyledi.

Üreticilerin aylardır beklediği ihracat izni sonunda çıktı. Et ve Süt Kurumu, 36 ilden 132 firmanın 7 ülkeye 870 bin 950 adet canlı hayvan ihracatı için yaptığı başvuruyu değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonunda 167 bin 950 baş hayvanın ihracatı için izin verildi.

Üreticilerin beklediği müjdeli haberi Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman verdi.

GAZİANTEP’TEN 42 BİN 800 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN İHRAÇ EDİLECEK
PUSULA’ya özel açıklamalarda bulunan Türkman, ‘’118 firmaya ihracat izni verildi. Gaziantep’ten ise 18 toplam firmaya 42 bin 800 küçükbaş hayvan için izin verildi. 2021 yılında 235 bin hayvan ihraç edildi, bu dönemde Gaziantep’ten ihraç edilen küçükbaş hayvan oranı 165 bin civarında idi. Bugün bir aylık süreçte 167 bin canlı hayvana izin veril hiç kötü değil. Üretici zararına mal satıyor. İhracatın açılmasıyla bir hareketlenme oldu. Önümüzdeki süreçte hayvan ihracatının hızlanmasıyla üretici nefes almış olacak. Üretici şu anda zararına satışa devam ediyor. İhracatın hızlanmasıyla bu durumun ortadan kalkacağını düşünüyoruz.’’

ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN!
Canlı hayvan ihracatı izinlerinin belirlendiğini söyleyen Türkman, ‘’Et ve Süt Kurumu’na 36 ilden 132 firma, 7 farklı ülkeye 870 bin 950 adet canlı kasaplık erkek toklu ihraç etmek üzere başvuruda bulundu. ESK, 6 ülkeye 167 bin 950 baş hayvan için ihracat izni verdi. Buna göre, Suudi Arabistan’a 3 bin, Birleşik Arap Emirlikleri’ne 3 bin, Katar’a 24 bin, Kuveyt’e 28 bin, Lübnan’a 32 bin ve Irak’a 77 bin adet küçükbaş canlı hayvan ihraç edilecek. Üreticilerimize hayırlı olsun’’ dedi.

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar