Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Küçükbaş hayvan varlığında rekor!

Tarımsal destekleme 2021 yılında geçen yıla göre 3 milyar lira daha fazla çiftçilere verilecek. Son 18 yılda 320 milyar lira çiftçilere destek ödemesi yapıldı. Türkiye küçükbaş hayvan varlığı ile Avrupa’da birinci sırada.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal destekleme ile çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Son 18 yılda 320 milyar lira emekçi çiftçilere destek ödemesi yapıldı. 2020 yılında toplam 22 milyar lira, desteklemenin tamamı üreticilerin hesaplarına yatırıldı. Bu yıl ise üreticilerin hesaplarına tarımsal destekleme için 24 milyar lira yatırmak hedefleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verilerine göre; Büyükbaş hayvan varlığını yüzde 83 artışla 18,2 milyon başa çıkarak cumhuriyet tarihinin en yüksek değerine ulaştığı ve Büyükbaş hayvan varlığında Avrupa 2.si olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Küçükbaş hayvan varlığı yüzde 69,3 artış ile 54,1 milyona ulaşarak, küçükbaş hayvan varlığında Avrupa da birinci sıraya yükseldiğinin bilgisi verildi. Öte yandan bitkisel üretimin126 milyon tona ulaşarak Cumhuriyet tarihinin üretim rekoru kırıldı. (Olaygundem)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Eşekten düşen çoban hastaneye kaldırıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çobanlardan ikinci buluşma!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bursa modern hayvan pazarında sona gelindi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar