“Küçükbaş Hayvancılığı Şartlarının İyileştirilmesi Gerekir”

 

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’nden Ramazan ayı münasebetiyle Malatya’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla iftar programı düzenlendi. İftar programında küçükbaş hayvancılığının ülke açısından önemine değinen Birlik Başkanı Akın, “Küçükbaş hayvancılığının, mera hayvancılığının, özellikle yayla hayvancılığının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha altının çizilmesi gerekiyor. Hayvancılık şartlarının iyileştirilmesi, yine damızlık hayvan sayısının artırılmasıyla alakalı da bizlere destek olmalarını temenni ediyoruz.” dedi.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’nden Ramazan ayı münasebetiyle Malatya’daki yerel ve ulusal basınıyla iftar programı tertip edildi. Malatya’da bulunan tüm Gazetelerden, TV ve Radyolardan, ulusal ve yerel haber sitelerinden olan basın mensupları katıldı. Düzenlenen iftar programında konuşan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Malatya Şube Başkanı İhsan Akın, “Gerek Bakanımız gerekse Cumhurbaşkanımız hayvan sayısının nasıl artırılabileceğini yönünde çalışmaları var. Biz de bunun çalışmalarını yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Ramazan ayı dolayısıyla geleneksek haline getirilen basınla iftar programında konuşan Başkan Akın şu açıklamalarda bulundu, “Tüm İslam âleminin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum. Buraya gelen bütün basın mensubu arkadaşlarımıza hem saha da olsun hem de özel günlerde olsun bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.  Geleneksel hale getirdiğimiz küçükbaş hayvan etinden yapılmış iftar yemeğimizle sizlerle bir aradayız. Küçükbaş hayvan etinin ne kadar doğal ve özellikle insan sağlığı için ne kadar faydalı olduğuyla ilgili geçmiş dönemlerde de programlar yapmıştık. Ama bu Ramazan iftarlarımızı da küçükbaş hayvan etiyle açmış olacağız.”

 

 

Kaynak: Malatya Sonsöz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir