Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Küçükbaş yetiştiricisine müjde!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 2022 yılı buzağı desteğinde ve küçükbaş hayvancılıkta sürü büyütme desteğinin artırıldığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 2022 yılı destekleme kararnamesi kapsamında, Türkiye genelinde hayvan başına 370 TL olan buzağı desteğinin 500 TL’ye yükseltildiğini bildirdi. Kirişçi, ayrıca Türkiye genelinde suni tohumlamadan doğan buzağılara ilave 200 TL ödeneceğini belirtti.

Kirişçi, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 2022 yılı hayvancılık desteklerinde yapılacak artışlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kirişçi, şunları kaydetti: “Bakanlığımızın yetiştirici bölgesi olarak belirlediği 22 ilde buzağı başına ilave 100 TL olan desteği yüzde 100 artırarak 200 TL’ye yükseltiyoruz. Yani 22 ilde yetiştiricilerimize buzağı başına toplamda 900 TL ödeyeceğiz.

Türkiye genelinde küçükbaş sürü büyütme desteğini ise 125 TL’den 200 TL’ye çıkarıyoruz. Türkiye genelinde sürü yöneticisi desteğini yüzde 100 arttırarak işletme başına 6 bin TL’den 12 bin TL’ye çıkarıyoruz” (Tarımdanhaber)

Güncel

Hayvan pazarlarında “hareketlilik” azalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(24 Kasım 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kayalıklarda mahsur kalan keçiyi AFAD kurtardı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar