Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kula’da Ağıl Dezenfeksiyon Çalışmaları Sürüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliği içerisinde başlatılan ağıl dezenfeksiyon çalışmaları Kula ilçesinde de devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında küçükbaş hayvan ağılları ücretsiz olarak dezenfekte edildi, üreticilere bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Manisa genelinde küçükbaş hayvanların enfeksiyon nedeniyle kaybedilmesi ve ülke ekonomisine kayıp olarak yansıması nedeniyle harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Manisa Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle geçtiğimiz yıl başlattığı ağıl dezenfeksiyon uygulamasını bu yıl da sürdürüyor. Bu kapsamda Kula ilçesinde de küçükbaş hayvan ağılları ücretsiz olarak dezenfekte edildi, üreticilere bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Kula ilçesinde ağıl dezenfeksiyon çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, “İl genelindeki hayvan ağılları dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Kula ilçemizde 718 adet ağılda dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı. 38 adet ağılda da çalışmalar sürüyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak hayvan üreticilerinin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: Manisa Büyükşehir Belediyesi Resmi İnternet Sitesi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mavi dil alarmı! Köy koruma bölgesi ilan edildi…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurtlar sürüye saldırdı: 50 koyun telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

1’i hamile 35 keçi son anda yanmaktan kurtarıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar