Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Küpe affı için son tarihi kaçırmayın

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, küçükbaş hayvancılıkta küpe affının devam ettiğini belirterek, desteklerden yararlanmak için işletmelerdeki küpesiz hayvanların 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpeleterek kayıt altına alınması gerektiğini kaydetti.

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, küpe affının devam ettiğini belirterek, “işletmenizde bulunan küpesiz hayvanları 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpeleterek kayıt altına aldırırsanız desteklemesinden faydalanırsınız. 31 Ekim 2021 tarihinden sonra küpelenecek hayvanlar bu yılki destekleme kapsamına alınaz. Mağdur olmamanız için ilçe tarım müdürlükleri ile irtibata geçebelirsiniz” dedi.

Türkman, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Küpesiz ve kayıtsız hayvanların desteklemeden faydalanması için son gün 31 Ekim 2021. 2021 yılı destekleme kapsamına alınacak küçükbaş hayvanlar 31 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkvet bilgi sistemine kayıtlı 15 aydan büyük olmalıdır. Birlikler desteklemeye müracaat eden üyelerin verilerini 31 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkvet kayıt sisteminde alacakları için 31 Ekim’den sonra küpelenecek veya Bakanlık kayıt sistemine eklenecek hayvanlar destekleme kapsamına alınmayacaktır.

KÜPESİZ KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARIN KÜPELETTİRİLMESİ GEREKİYOR

Üreticilerimizin mağdur olmaması, Anaç Koyun Keçi desteği ve Sürü Büyütme desteğinden faydalanabilmeleri için Birliklere destek müracaatlarını yapmaları ve İlçe Tarım Müdürlüklerine müracaat ederek 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpesiz küçükbaş hayvanlarını küpeletmeleri gerekmektedir.” (TARIMDANHABER)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(30 Haziran 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ayı ve çoban birbirini öldürdü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurbanda KKKA’ya dikkat!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar