Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Küpe affı için son tarihi kaçırmayın

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, küçükbaş hayvancılıkta küpe affının devam ettiğini belirterek, desteklerden yararlanmak için işletmelerdeki küpesiz hayvanların 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpeleterek kayıt altına alınması gerektiğini kaydetti.

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, küpe affının devam ettiğini belirterek, “işletmenizde bulunan küpesiz hayvanları 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpeleterek kayıt altına aldırırsanız desteklemesinden faydalanırsınız. 31 Ekim 2021 tarihinden sonra küpelenecek hayvanlar bu yılki destekleme kapsamına alınaz. Mağdur olmamanız için ilçe tarım müdürlükleri ile irtibata geçebelirsiniz” dedi.

Türkman, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Küpesiz ve kayıtsız hayvanların desteklemeden faydalanması için son gün 31 Ekim 2021. 2021 yılı destekleme kapsamına alınacak küçükbaş hayvanlar 31 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkvet bilgi sistemine kayıtlı 15 aydan büyük olmalıdır. Birlikler desteklemeye müracaat eden üyelerin verilerini 31 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkvet kayıt sisteminde alacakları için 31 Ekim’den sonra küpelenecek veya Bakanlık kayıt sistemine eklenecek hayvanlar destekleme kapsamına alınmayacaktır.

KÜPESİZ KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARIN KÜPELETTİRİLMESİ GEREKİYOR

Üreticilerimizin mağdur olmaması, Anaç Koyun Keçi desteği ve Sürü Büyütme desteğinden faydalanabilmeleri için Birliklere destek müracaatlarını yapmaları ve İlçe Tarım Müdürlüklerine müracaat ederek 31 Ekim 2021 tarihine kadar küpesiz küçükbaş hayvanlarını küpeletmeleri gerekmektedir.” (TARIMDANHABER)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar