Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Hayat eve, kurbanlık telefona sığar…

Kurbanlık pazarlığında akıllı telefon uygulamalarından alışverişe talep arttı. Bodrumlu besici Cemil Çoban, alıcıların görüntülü arayarak ya da kurbanlıkların fotoğraflarını mesajla görerek hiç satış yerine gitmeden kurbanlık aldıklarını anlattı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir besici, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle kurbanlık almaya gelenlerle tokalaşmak yerine “tek kullanımlık” ip aracılığıyla pazarlık yapıyor. Kurbanlık pazarlığında akıllı telefon uygulaması da kullandıklarını belirten besici Cemil Çoban, alıcıları görüntülü arayıp ya da kurbanlıkların fotoğraflarını göndererek hiç yan yana gelmeden yapılan satışların daha yoğun olduğunu anlattı.

Besici Cemil Çoban, Konacık Mahallesi’ndeki kurbanlık satış pazarlarında iki ucu tutularak pazarlık yapılan sopa yerine “tek kullanımlık” ip kullanıyor.
Çoban, gazetecilere, virüse karşı önlemler aldıklarını söyledi.

Kurbanlığını yakından bakıp seçenlerle hiç temas olmadığını işaret eden Çoban “Pazarlık yaparken ip kullanmayı seçtim. Bir defa kullanıp çöpe atıyoruz. Müşterilerin geliş gidişlerinde ellerini dezenfekte etmelerini sağlıyoruz. Pazarlığı yapılan kurbanı işaretleyip kurban gününe kadar bakıyoruz. Kurbanı burada kestirmek isteyenler için de yoğunluk olmaması için randevu sistemi oluşturduk.” diye konuştu.

Kurbanlık pazarlığında akıllı telefon uygulaması da kullandıklarını belirten Çoban, alıcıları görüntülü arayıp ya da kurbanlıkların fotoğraflarını göndererek hiç yan yana gelmeden yapılan satışların daha yoğun olduğunu anlattı.

Kurbanlık alan Mustafa Arslan ise daha önce el sıkışarak yaptıkları pazarlığı bu sene ip kullanarak gerçekleştirdiklerini belirtti. (Sabah)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyunlarını parçalanan çoban çılgına döndü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

149 küçükbaş yangında telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Tarım BAĞ-KUR primi zamlandı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar