Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Kurtlar, keçileri telef etti

Antalya’nın Demre İlçesi’nde kurtlar, Aziz Beşkeçili’nin küçükbaş hayvan sürüsüne saldırdı. Kurtlar, 13 keçiyi parçalayarak telef etti, 2 keçiyi de yaraladı.

Demre İlçesi’ne bağlı Davazlar Mahallesi’nde, geçimini hayvancılıkla sağlayan Aziz Beşkeçili’nin küçükbaş hayvan sürüsüne gündüz vakti kurtlar saldırdı.

Olay Davazlar Mahallesi’ne komşu Yavu Mahallesi’nin Üç Dere Mevkii’nde meydana geldi. Beşkeçili’ye ait keçi sürüsü otlarken, saat 17.00 sıralarında sürü biranda karıştı.

Sürünün başındaki Aziz Beşkeçili’nin kızları Gönül ve Emine Beşkeçili’nin çığlıkları arasında sürünün arasına dalan kurtlar, 13 keçiyi parçaladı. Saldırıda 2 keçiyi de yaraladı. Kızlarının telefonuyla sürünün olduğu yere koşan Aziz Beşkeçili, sayım yaptı. Sürüden 13 keçisinin kayıp olduğunu tespit etti.

Alanda araştırma yapan Aziz Beşkeçili, “2 keçiyi yaralı olarak buldum, 4 keçiyi kurtlar paramparça etmiş. Şu anda dokuz keçim kayıp. Ölen ve kaybolan 9 keçim yeni yavrulamıştı. 9 oğlak öksüz kaldı. Onları artık biberonla besleyeceğim. Annesiz yeni doğmuş bir çocuk ne yaparsanız yapın, sağlıklı büyüyemez. Benim oğlaklarımda sağlıklı büyüyemez. Kayıp keçilerden 3 tanesi de hamile idi. 15 gün içinde yavrulayacaklardı. Yaklaşık 30 bin liraya yakın zararım var” dedi.

Bakanlığın yılda keçi başına 35 lira destek verdiğini söyleyen Aziz Beşkeçili, “Ben bunu istemiyorum. Bunun yerine devletimizden bu kurtlara bir çare bulmasını istiyorum” diye konuştu. (CNN)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar