Bizimle İletişime Geçin

Güncel

MAKÜ’den “Peynir” atağı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Süt Ürünleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geleneksel Burdur peynirini markalaştırma çalışmalarına başlayan merkez çalışanları, Burdur ve merkez köylerde üretim yapan üreticilerle bir araya geldiler.

Süt Ürünleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi ilhan Gün, Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Aslı Albayrak ve işletme ekibi tarafından gerçekleştirilen Burdur’da üretilen Geleneksel Peynirlerin Markalaşma çalışmaları çerçevesinde Burdur Keçi Tulum peyniri üretiminin üretim standardizasyonu üzerine yürütülen çalışmada, Burdur Merkez, Ağlasun, Çavdır ve Bucak gibi diğer ilçelerde geleneksel yöntemle üretim yapan üreticilerle bir araya gelerek Geleneksel Deri Tulum Peynirlerinin üretim süreçleri yerinde incelendi. Peynirlerin karakteristik özellikleri Süt Ürünleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarında incelendi.

Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar sonrasında da Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Süt Ürünleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Burdur’da üretilen Geleneksel Peynir markaya kavuşacak. (NNCHaber)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar