Bizimle İletişime Geçin

Birlikler

Natural kuzularda ilk kesim gerçekleşti

Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı’nda yılın ilk kesimi gerçekleşti. Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yürüttüğü projelerle değerini artırdığı Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı’nda kesimlerin başlamasıyla birlikte yetiştiriciler de daha çok kazanmaya başladı.

GÖKÇEADA PROJELERLE YÜKSELİYOR
Gökçeada’da Kuzu ve Oğlak kesimlerine başladıklarını anlatan Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Müdürü Dr. Bekir Sıtkı Ayağ, “Yapılan çalışmalar sayesinde; geçen yıla bakıldığında, bu yıl kilogram başına daha çok kazanacak olan Gökçeadalı yetiştiricimize Birlik olarak satın alma garantisi vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artan kesimler ve artan fiyatlarla Gökçeada yetiştiricisi bu yıla damga vuracak. Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı, her geçen gün değerine değer katan bir marka olmaya devam ediyor. Birliğimizin ada yetiştiriciliğinde yapmış olduğu projeler yükselişte” ifadelerine yer verdi.

DAHA HIZLI DAHA KOLAY ERİŞİM
Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı için hem zincir marketlerle anlaşmalar yapıldığının hem de internet üzerinden satışların başladığının altını çizen Dr. Ayağ, “Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı eti çok fazla merak edilen ve talep alan bir ürün. Ülkemizin her yerinden merak edenlere hızlıca ulaşması için anlaşmalı olduğumuz zincir marketler ve şarküterilerin yanı sıra internet üzerinden satışlara da başladık. Daha çok talep, daha çok satış ve daha çok kazanç üçgeninde bu lezzetin markalaşmasını hedefliyoruz” dedi.
Tamamen kendi doğal ortamında yetişen, yüzde 100 doğal beslenen ve ada koşullarında stresten uzak yaşayan Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı’nın kesilebilmesi için, sütten kesilen 5-6 aylık hayvanlar olması gerektiğini anlatan Dr. Ayağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugünlerde başlayan kesimler, Mayıs ayından itibaren artarak yıl sonuna kadar devam edecek. Hayvancılığımızın sigortası olarak gördüğümüz bu koyun-keçi ırkımızın vakti gelmeden kesilmesine asla müsaade etmemekle birlikte, kesim esnasında her türlü sağlık koşullarının sağlanmasına da önem vermekteyiz. Bu proje kapsamında hem Gökçeada Kuzusu ve Oğlağı’nı koruyarak markalaştırmak ve üretimin devamlılığını sağlamak hem de küçükbaş hayvancılıkla geçimini sağlayan yetiştiricilerimizin kırsalda kazanmalarına katkı sağlamak bizim için çok önemli.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birlikler

Üreticiden alıp ihtiyaç sahiplerine dağıttılar!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Yüzde 50 hibe destekli damızlık koç!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Başkan Çelik’ten önemli korona virüs açıklaması!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar