Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Neden “Keçi Sütü Sabunu” kullanmalısınız? İşte cevabı…

Bu kadar çok sabun seçeneği mevcutken hangisinin cildiniz için en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Keçi sütü sabunu cilt için oldukça faydalıdır. Doğal sabunlara olan artan talep göz önüne alındığında, keçi sütü sabunu yatıştırıcı ve besleyici özelliklerinin yanı sıra sade içeriği nedeniyle popülaritesini artırdı. Keçi sütü sabununu cilt için faydalarına geçmeden önce bazı özeliklerine göz atalım;

KEÇİ SÜTÜ SABUNU NEDİR?
Keçi sütü sabunu, keçi sütünden üretilen doymuş ve doymamış yağlar bakımından zengin kremsiz, yumuşak dokulu, güçlü besleyici özellikleri olan doğal ve geleneksel sabundur.
Son zamanlarda popülerlik kazanmıştır, ancak kozmetik ve sabunlar için keçi sütü ve diğer yağların kullanılması binlerce yıl öncesine dayanmaktadır.
Çoğu sabun kostik su ve sodyum hidroksitin birleştirilmesiyle yapılır. Ancak keçi sütü sabunu yapılırken su yerine keçi sütü kullanılır ve doğal olarak oluşan yağlar nedeniyle daha kremsi bir kıvam sağlanır.

KEÇİ SÜTÜ SABUNU NASIL YAPILIR?
Keçi sütü sabunu, bir asit – katı ve sıvı yağların – kostik adı verilen bir baz ile birleştirilmesini içeren, sabunlaştırma olarak bilinen geleneksel sabun yapım süreci ile yapılır
Keçi sütü hem doymuş hem de doymamış yağlar bakımından zengindir ve bu da onu sabun üretimi için ideal kılar. Doymuş yağlar sabunun köpürmesini veya kabarcık oluşumunu artırırken, doymamış yağlar nemlendirici ve besleyici özellikler sağlar.

KEÇİ SÜTÜ SABUNUNUN FAYDALARI NELERDİR?
Keçi sütü sabunu, cildinizin harika görünmesini ve hissetmesini sağlamaya yardımcı olabilecek birçok faydalı özelliğe sahiptir. Yüzünde ve tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz keçi sütü sabununun cilde faydaları oldukça fazladır.

NAZİK VE ETKİLİ BİR TEMİZLEYİCİDİR
Cildinizin doğal nemini korumak için cilt bariyerindeki doğal yağları çıkarmayan ürünler kullanmak en iyisidir. Keçi sütü sabunu yüksek miktarda besleyici yağ içerir, özellikle kaprilik asit , cildin doğal yağ asitlerini çıkarmadan kiri ve kalıntıları nazikçe temizlemeye izin verir.

KEÇİ SÜTÜ SABUNU CİLDİ BESLER
Bol miktarda keçi sütü içeren sabunlar, A vitamini, selenyum ve faydalı yağ asitleri bakımından oldukça güçlüdür.

Cildinizde bu bileşenlerin eksikliğini giderir ve kuruluğu azaltır. Tahrişi önler.

Keçi sütü, yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğu gösterilen yağda çözünen bir vitamin olan iyi bir A vitamini kaynağıdır.

Sağlıklı bir cilt zarını desteklediği gösterilen bir mineral olan selenyum için iyi bir kaynaktır . Kuru cilt gibi sedef hastalığı semptomlarını bile iyileştirebilir.

Bununla birlikte, keçi sütü sabunundaki besin seviyeleri, büyük ölçüde, genellikle özel bilgi olan üretim sırasında eklenen süt miktarına bağlıdır.

KURU CİLTLER İÇİN İDEALDİR
Kuru cilt – kseroz olarak bilinir – ciltteki düşük nem seviyelerinin neden olduğu bir durumdur.

Cildinizin kuru olup olmadığından emin değilseniz evde cilt tipi testi yapabilirsiniz.

Normalde cildinizin lipid bariyeri nem kaybını yavaşlatır. Bu nedenle düşük lipid seviyeleri aşırı nem kaybına ve kuru, tahriş olmuş ve gergin cilde neden olabilir.

Kuru cildi iyileştirmek için lipit bariyeri restore edilmeli ve yeniden nemlendirilmelidir. Keçi sütü sabununun yüksek kolesterol ve yağ asidi seviyeleri, daha iyi su tutulmasına izin vermek için nem sağlarken eksik yağların yerini alabilir.

KEÇİ SÜTÜ SABUNU CİLTTE DOĞAL VE HAFİF PEELİNG ETKİSİ YAPAR
Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar) , doğal pul pul dökülme yetenekleri nedeniyle yara izleri, yaşlılık lekeleri ve hiperpigmentasyon gibi çeşitli cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır.

Yapılan araştırmalar, keçi sütü sabununda bulunan ve doğal olarak oluşan bir AHA olan laktik asidin, ölü deri hücrelerinin üst tabakasını nazikçe çıkararak daha genç bir cilde izin verdiği gösterilmiştir.

CİLT MİKROBİYOMUNU BESLER
Keçi sütü sabunu, cildinizin yüzeyindeki sağlıklı ve iyi bakterilerin toplanması için sağlıklı bir cilt mikrobiyomunu destekleyebilir.

Nazik kir çıkarma özellikleri nedeniyle cildinizin doğal lipidlerini veya sağlıklı bakterilerini soymaz. Cildinizin mikrobiyomunu korumak, patojenlere karşı bariyerini geliştirerek akne ve egzama gibi çeşitli cilt bozukluklarını potansiyel olarak önler.

Ayrıca keçi sütü, laktik asit üretiminden sorumlu olan Lactobacillus gibi probiyotikler içerir . Cilt de dahil olmak üzere vücutta anti-inflamatuar etkilere sahip olduğu gösterilmiştir.

SİVİLCELERLE SAVAŞIR
Laktik asit, gözenekleri kirden, yağdan ve aşırı sebumu temizleyerek akneyi önlemeye yardımcı olan ölü cilt hücrelerini nazikçe temizleyen doğal bir eksfoliyandır.

Laktik asit içeriği nedeniyle keçi sütü sabunu akneyi kontrol etmeye veya önlemeye yardımcı olabilir .

Ayrıca keçi sütü sabunu naziktir ve cildin nemini korumaya yardımcı olabilir.

Umut verici olsa da akne tedavisi kişiden kişiye değişir. Bu nedenle, cildiniz için en iyi ürünü kullandığınızdan emin olmak için dermatoloğunuza veya diğer sağlık uzmanınıza danışın. (Posta)

Güncel

17 yıllık sır dolu çoban cinayeti aydınlatıldı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yangın ahıra sıçradı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Et fiyatları aşırı yükselecek”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar