Bizimle İletişime Geçin

Güncel

O ilimizde hayvan giriş çıkışları durduruldu…

Aydın’ın Efeler ilçesinde küçükbaş hayvanlarda çıkan mavi dil hastalığı nedeniyle Efeler’e bağlı birçok mahallede büyükbaş ve küçükbaş hayvan giriş çıkışı yasaklandı.

Edinilen bilgiye göre, Efeler’e bağlı Baltaköy Mahallesinde faaliyet gösteren bir işletmedeki küçükbaş hayvanlarda mavi dil hastalığı çıktı. Hastalığın bulaşıcı olması nedeniyle Efeler’e bağlı birçok mahallelerde büyükbaş ve küçükbaş hayvan giriş çıkışı yasaklandı. Ayrıca Efeler Belediyesi Hayvan Pazarı da kapatıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz Efeler İlçesi Baltaköy mahallesinde faaliyet gösteren bir işletmedeki küçükbaş hayvanlarda Mavi Dil Hastalığı çıkmıştır. Buna göre ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Baltaköy mahallesi merkez alınarak 10 km yarı çaplı alanda oluşturulan “Koruma ve Gözetim Bölgesi” içinde olan Baltaköy, Armutlu, Bademli, Böcek, Çayyüzü, Çeştepe, Çiftlikköy, Doğan, Gölhisar, Ilıcabaşı, Işıklı, İmamköy, Kadıköy, Kocagür, Kozalaklı, Mesudiye, Ovaeymir, Pınardere, Savrandere, Serçeköy, Sıralılar, Şahnalı, Tepecik, Tepeköy, Yağcılar, Yeniköy, Yılmazköy ile Efeler İlçesinin tüm merkez mahallelerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan hareketleri kısıtlanmış (yasaklanmış) olup, Çeştepe sınırları içerisinde yer alan “Efeler Belediyesi Hayvan Pazarı” kapatılmıştır. Bölgede Mavi Dil hastalığı ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları başlatılmış olup, hayvan hareketleri ile ilgili kısıtlama uygulaması hastalığın söndürülmesini müteakip (en son hasta hayvanın iyileşmesinden 40 gün sonra) bitirilecektir” denildi. (Aydınkulis)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar