Bizimle İletişime Geçin

Güncel

O suyu içen koyunlar, bir bir telef oldu!

Eskil ilcesi Dayikuyu yaylasında küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Cuma Mutlu ya ait 135 koyun bilinmeyen bir nedenle dakikalar içinde telef oldu.

Olay Eskil ilçesi Dayıkuyu yaylasında saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Küçükbaş hayvan üreticileri yapan Cuma Mutlu hayvanlarını otlatmak için anıza çıktı. Bir tarlanın kenarında bulunan birikinti sudan için hayvanlar dakikalar içinde telef oldu. Yaklaşık 135 hayvanın telef olduğunu ifade eden Mutlu , her şey biranda oldu suyu içip uzaklaşan hayvanlar biranda yıkıldı öldü. Zararım çok dedi. Aksaray İl Tarım müdürü Bülent Saklav, olay yerinde inceleme yaptı ve sürü sahibine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Telef olan hayvanlardan incelenmek üzere numune alındı. Telef olan hayvanlar jandarma ve ilçe tarim müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde Eskil Belediyesi ekiplerince çukura doldurularak üstü kapatıldı. (Eskilgazetesi)

1 Comment

1 Comment

  1. Ankaralı Ahmet

    Temmuz 2, 2021 at 2:26 pm

    Ya tarla sahibi yaptı, bir daha ekine yaklaşmasınlar ve suyu da koyunların içeceini bildiği için suya koydu. Ya da tarlaya ekilen gübre ve ilaçlamanın, y ağmur yağması ile gölcüğe doldu, koyunlar da içince telef oldu.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Keçi kavgasında kan aktı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yaban keçisi avlayan şahsa ağır ceza kesildi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köye dönmek isteyen vatandaşa birlik desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar