Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Pakdemirli’den flaş “Taklit ve Tağşiş” açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, taklit ve tağşiş ile ilgili olarak, “İnşallah biz bu yasama dönemi kapanmadan tağşiş-taklit ile ilgili cezai yaptırımların çok yükseldiği, gerektiğinde meslekten men edilmeye kadar gidilen cezaları içeren bir paketle bu işi daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz. Yasa tasarısı çalışmasını yaptık ve meclisimize gönderdik” şeklinde konuştu.

“Gıdada ifşalarla farkındalık oluşturduk”
Gıda sektöründe taklit ve tağşiş yapan firmalar için yapılan çalışmalar hakkındaki soruyu cevaplayan Bakan Pakdemirli, kanunlar yeterli olduğunu belirterek, “Kanun diyor ki; Tağşiş-taklit yapamazsın; ama bu cezai müeyyidelerde biraz eksik var, görünen o. Bunun için de biz bir yasa tasarısı çalışması yaptık ve meclisimize gönderdik. Meclisimizde bu yasa tasarısını olgunlaştırdı. İnşallah biz bu yasama dönemi kapanmadan tağşiş-taklit ile ilgili cezai yaptırımların çok yükseldiği, gerektiğinde meslekten men edilmeye kadar gidilen cezaları içeren bir paketle bu işi daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz. Aslında son dönemde yapmış olduğumuz ifşalarla beraber, biz bu konuda hem üretici hem tüketici tarafından bir farkındalık oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Zeytinyağı üreticisinden Bakan Pakdemirli’ye teşekkür
İzmirli bir üreticinin tağşiş taklit çalışmaları için kendilerine teşekkür ettiğini söyleyen Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Geçenlerle İzmirli bir üreticimiz; ‘Sayın bakanım Allah sizden razı olsun’ dedi. Ne oldu, dedim. Zeytinyağı üretiyor. Dedi ki; Bizim 375 liralık zeytinyağını oteller almıyordu, 120 liralık karışık yağ alıyordu, şimdi hepsi sıraya girdi almaya başladılar; çünkü siz ifşaları eksiksiz her ay yapıyorsunuz’ dedi. İşi takip ettiğiniz zaman, biz burada fırsatçılara dolandırıcılara müsaade etmeyeceğiz.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

149 küçükbaş yangında telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Tarım BAĞ-KUR primi zamlandı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Zehirlenen koyunlar birer birer ölüyor…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar