Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Pandemiye özel: KORONA KEBAP!

Adana’da kebap ustaları, bağışıklık sistemini güçlendiren uykuluk, taze zencefil ve bazı özel baharatlar ekleyerek yeni bir kebap çeşidi hazırladı. Corona virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendiren “Korona Kebap” için ustalar, ilerleyen süreçte patent de almayı düşünüyor.

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş, Adana Aşçılar Derneği Başkanı Derviş Göçmen, uzun yıllardır Türkiye’yi yurt dışında temsil eden aşçı Ali Şemi, aşçı Saadet Güngör ve kasap Cemal Davşan, pandemi dönemine özel bir kebap formülü geliştirmeyi düşündü.

Halihazırda içerisinde barındırdığı vitaminler, ayrıca yanında servis edilen salatalarla sağlıklı bir ürün olan kıyma kebaba ustalar tarafından uykuluk, taze zencefil, maydanoz, sarımsak ve bazı özel baharatlar eklendi. Aynı şekilde kıyma kebap gibi şişe saplanan et, kömür ateşinde de pişerek hazır hale getirildi.

“Bu kebap şifa kaynağı”

TÜRES Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş, kebap hakkında bilgiler vererek, “Kıyma kebap, mevcut haliyle bir şifa kaynağıdır. İçerisinde bulundurmuş olduğu vitaminler, yanındaki salatalarıyla tamamlandığı zaman B-12, Omega-3, D vitaminleri bakımından gayet zengindir. Bunu biraz daha geliştirerek şu anda gündemde olan Covid-19’la mücadelede bağışıklık sistemini geliştirecek bir versiyonunu ürettik. Bunun içerisine uykuluk, sarımsak, maydanoz, kök biber, zencefil ve baharat koyarak bir ürün elde ettik” diye konuştu.

“Formülü çok basit, herkese örnek olsun”
Formülünün çok basit olduğunu ve herkesin yapabileceğini belirten Serttaş, “Müşterilerimizle denedik, çok güzel bir lezzet ortaya çıktı. Bu sadece pandemi döneminde değil, önümüzdeki dönemlerde de menümüzde kalacak. Talep çok yüksek. Her gün Adana kebabının en iyisini yapmakla yarıştığımız kebapçı arkadaşlarımıza da örnek olmasını tavsiye ediyoruz. Formülü çok basittir ve bağışıklık sistemini güçlendirici bir üründür” ifadelerini kullandı. Öte yandan TÜRES Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş, kebabın patentini de almak istediklerini sözlerine ekledi. (Milliyet)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.