Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Saldırıya uğrayan çoban hayatını kaybetti

Konya’nın Çumra ilçesinde bir grubun saldırısına uğrayan Hekim Dal (35) adlı çoban hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Rudaw’ın edindiği bilgiye göre, Çumra ilçesinde dün gece saat 03.00 sıralarında koyun otlatan Hekim Dal ve ailesi, başka bir grubun saldırısına uğradı. Silahların kullanıldığı saldırıda Dal, vücuduna isabet eden iki kurşunla yaşamını yitirdi.

Saldırının nedeni: Koyun otlatma meselesi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Konya İl Başkanı Erol Şan, Hekim Dal ve ailesinin çobanlık için bir süredir Çumra’da yaşadığını belirterek, “Bir süre önce koyun otlatma meselesi nedeniyle başka bir grupla aralarında bir anlaşmazlık yaşanmıştı. Dün gece 03:00 sırlarında 20-25 kişilik bir grup Hekim Dal ve ailesine saldırıyor. Saldırıda Hekim Dal hayatını kaybediyor” dedi.
Erol Şan, olayın ardından bölgeye giden jandarmanın olayla ilgili soruşturma başlattığını söyledi.
Hekim Dal’ın cenazesinin Konya’da şehir hastanesine kaldırıldığını, ailesinin otopsi sonuçlarını beklediğini, daha sonra Diyarbakır’a götürüleceğini aktardı.
Konya Barosu’ndan avukat Abdurrahman Karabulut da konuyu takip ettiklerini belirterek, “Bildiğimiz kadarıyla olay koyun otlatma meselesi yüzünden yaşanmış” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Ay yıldızlı sürü görenleri duygulandırdı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“7 bin lira maaşla yerli çoban bulamıyoruz”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köselerli Yörükleri şölende buluştu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar