Şehit annesinin koyun ve kuzularını çaldılar

Konya’nın Ereğli ilçesinde yaşayan şehit annesi Ayşe Uzan’ın 7 adet koyun ve şehit oğlunun ismini verdiği kuzusu kimliği henüz tespit edilemeyen kişi yada kişilerce çalındı. Hırsızlık olayı sonrası gözyaşlarını tutamayan anne, ‘İsteselerdi oğlumdan aldığım şehitlik maaşını verirdim. Ama şehit annesini bir şeyini çalmak olmadı. Ben oğlumun ismini verdiğimi kuzuyu severek hasret giderirdim. Hayvanlarımın bulunmasını istiyorum’ dedi.

2017 yılında Bingöl’ün Genç ilçesi kırsalında sürdürülen operasyonda, PKK’lı teröristlerin araziye yerleştirdiği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan’ın Ereğli ilçesi Yazlık Mahallesinde yaşayan annesi Ayşe Uzan’ın hayvanları çalındı. Gece saatlerinde ahıra giren kimliği henüz tespit edilemeyen hırsızlar 7 koyun ve 1 kuzuyu alarak kayıplara karıştı. Sabah yem vermek üzere ahıra giren Ayşe Uzan hayvanların çalındığını fark edince büyük üzüntü yaşadı.

‘İSTESEYDİ ŞEHİTLİK MAAŞIMI BİLE VERİRDİM’

Gözyaşlarını tutamayan Ayşe Uzan, üzüntüsünü şu sözlerle anlattı: ‘Eve girdiğimde her yerde oğlumun fotoğrafları ve anısı var. Ben ikiz doğan kuzularımdan birine oğlumun adını koymuştum. Hüzünlendiğim zaman onu severdim, onunla hasret giderirdim. Bu hırsızlık hiç olmadı. Bir şehit annesinin malını çalmak yakışmadı. Kapıma gelip ihtiyacım var deseydi istediğini al git derdim. Parası yoksa oğlumdan aldığım maaşımı bile verirdim. İsteseydi bir tane kuzumu da verirdim. Ben hayvanlarımın bulunmasını istiyorum’ dedi.

Jandarmanın olayla ilgili soruşturmasının sürdürdüğü belirtildi. (Sabah)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir