Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Sokak köpekleri 9 koyunu telef etti

Ankara’da aç kalan sokak köpekleri bir besicinin hayvanlarına saldırarak 9 koyunu öldürdü.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde küçükbaş hayvancılık yapan bir vatandaş sabah hayvanlarının bulunduğu alana gittiğinde korkunç bir manzara ile karşılaştı. 9 hayvanının saldırıya uğradığını gören vatandaş gözlerine inanamadı.

Gözü gibi bakıp beslediği hayvanlarının saldırıya uğradığını gören vatandaş, bölgede dolaşan ve kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yiyecek bulamayarak aç kalan köpeklerin saldırısı olduğunu söyledi. Daha önce de benzer saldırılar yaşandığını söyleyen besici vatandaş, ölen koyunların bazılarının birkaç gün önce doğum yaptığını söyledi. Halil İbrahim Demir isimli besici vatandaş, anneleri ölen kuzuları biberonla süt içirerek yaşatmaya çalıştığını aktardı.

Bölgede daha önce de benzer köpek saldırıları yaşandığını söyleyen vatandaş, komşularının da daha önce köpek saldırısına koyunlarını kurban verdiğini dile getirdi. Kendi imkanlarıyla her türlü önlemi almalarına rağmen saldırıları engelleyemediklerini söyleyen Demir, köpeklerin nasıl oluyorsa çitle çevrili alanlara girerek koyunları öldürdüğünü söyledi. (avazturk)

Güncel

67 yaşındaki çoban intihar etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Meralarda 2023 yılı otlatma bedelleri belli oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Keçileri yanan çiftçiye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar