Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Sürü başında aşı!

Çobanlık yapan Ali (54) ve Ayşe Kır (52) çifti, Covid-19 aşılarının gelmiş olmasına rağmen, koyun ve keçilerini bırakıp gidemeyince, sağlık ekipleri tarafından sürünün başında aşıları yapıldı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çobanlık yapan Ali (54) ve Ayşe Kır (52) çifti, Covid-19 aşılarının gelmiş olmasına rağmen, koyun ve keçilerini bırakıp gidemeyince, sağlık ekipleri tarafından sürünün başında aşıları yapıldı.

Sağlık Bakanlığı, Covid-19’un etkisini azaltmak amacıyla ülke genelinde aşı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kritik görevlerde bulunan personelin aşılarının yapılmasının ardından yaş gruplarına göre vatandaşlara aşı yapılması çalışmaları sürdürülüyor. Manavgat’ta koyun ve keçilerden oluşan sürüye çobanlık yapan Ali Kır ve Ayşe Kır çifti, aşı hakları çıkmasına rağmen hayvanlarını bırakıp aşı olmaya gidemedi. Durumu öğrenen Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Ali ve Ayşe Kır çiftinin sürüsünü otlattığı yere giderek ilk aşılarını gerçekleştirdi. Sağlık Müdürlüğü ekipleri diğer aşının da 28 gün sonra olacağını belirterek, çifte bulundukları yeri bildirmeleri halinde gelip aşı yapacaklarını söyledi.

‘ANTALYA’DA TOPLAM 1 MİLYON 200 BİN AŞI YAPILDI’

Eşiyle çobanlık yapan Ayşe Kır, kendileri için aşı yapmaya gelen sağlık ekiplerine teşekkür etti. Ali Kır da aşı olmak için zaman ve sürülerini bırakacak kimse bulamadıklarını belirterek, sağlık görevlilerine teşekkür etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Ay yıldızlı sürü görenleri duygulandırdı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“7 bin lira maaşla yerli çoban bulamıyoruz”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köselerli Yörükleri şölende buluştu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar