Sürü Yönetici Kursuna Büyük İlgi

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından açılan sürü yöneticisi kursunda büyük başarı sağlandı.

2019 yılının ilk altı ayında 17 adet sürü yöneticisi kursuna katılan 500 kişi belge almaya hak kazandı. Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, “Hedefimiz yıl sonuna kadar 40 kursun açılması ve bu kurslara 1000 kursiyerin katılmasıdır” dedi. Sertifika törenine katılan Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan kursiyerlere elleri ile baklava yedirdi.

Şu ana kadar Araban İlçemizde açılan 1 kursa 29 kişi, Nurdağı İlçemizde açılan 3 kursa 54 kişi, Şehitkamil İlçemizde açılan 7 kursa 235 kişi, Şahinbey İlçemizde açılan 3 kursa 95 kişi, Islahiye İlçemizde açılan 2 kursa 57 kişi ve Yavuzeli İlçemizde açılan 1 kursa 30 kişi olmak üzere toplam açılan 17 kursa 500 kişi katılarak Sürü yöneticisi sertifikalarını almaya hak kazandılar.  Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman Şehitkamil İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce 7. si açılan Sürü Yöneticisi Kursunu ziyaret etti.

500 KİŞİ KATILDI

Türkman, “2019 yılı başında Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzden bu yıl için Gaziantep merkezi ve İlçelerinde 40 adet Sürü Yöneticisi Kursu açılmasını talep ettik. İl Müdürümüzün talimatıyla kurslar açılmaya başlandı. Şu ana kadar Araban İlçemizde açılan 1 kursa 29 kişi, Nurdağı İlçemizde açılan 3 kursa 54 kişi, Şehitkamil İlçemizde açılan 7 kursa 235 kişi, Şahinbey İlçemizde açılan 3 kursa 95 kişi, Islahiye İlçemizde açılan 2 kursa 57 kişi ve Yavuzeli İlçemizde açılan 1 kursa 30 kişi olmak üzere toplam açılan 17 kursa 500 kişi katılarak sertifikaları almaya hak kazandılar” dedi.

KARAYILAN: “ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan ise, “Türkman göreve geldiği günden bu yana siz üyelerin sorunları ve taleplerinin çözümü için bizlerle yoğun temas içinde. Bize iletmiş olduğu konulardan biri de 40 adet Sürü Yöneticisi Kursunun açılması idi. Bizde İlimiz genelindeki tüm İlçe Müdürlüklerine gerekli talimatları vererek bu kursların açılmasını sağladık, sağlıyoruz. Bu kurslar sayesinde 2018 yılında Gaziantep’te 105 olan Sürü Yöneticisi İstihdam desteğinin 2019 yılında 500’e kavuşmasını bekliyoruz” dedi. Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan konuşmasından sonra kursiyerlere elleri ile baklava yedirdi.

KURSLAR AÇILMAYA DEVAM EDECEK

Şehitkamil İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Kökçüoğlu ise yapmış olduğu açıklamada ‘Şehitkamil İlçemiz olarak Gaziantep genelinde en çok kursun açılmasını sağlayan İlçeyiz. Bundan sonra da kursları açmaya devam edeceğiz. Bu kurslar sayesinde hayvancılık ile ilgili pratik bilgilerinizin devamını burada teorik olarak alıyorsunuz. Bu bilgiler sayesinde hayvanlardaki verim miktarının artacağını ve hastalık oranının azalacağını bekliyoruz’ dedi.

 

 

Kaynak: Gaziantep27.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir