Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Sürüden ayrılanı dere kaptı!

Bilecik’te bir barajın kenarında otlayan sürüden ayrılan koyun baraja girmesi sonucu suda mahsur kaldı. Sahibinin çaresizce kurtulmasını beklediği koyunu belediye başkanı ve ekipleri kurtardı.

Alınılan bilgilere göre, Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde ikamet eden Hüseyin Ayvaz, küçükbaş hayvan sürüsünü otlaması için Dodurga Barajı’nın etrafında bulunan otlak alana getirdi. Bu esnada bir koyun sürüden ayrılarak, serinlemek için Dodurga Barajı’na girdi. Koyun bir süre yüzdükten sonra bir kara parçası üzerine çıktı.

Burada mahsur kalan hayvanı sahibi de kurtaramayınca, olayı belediye ekiplerine haber verdi. Dodurga Belediye Başkanı ve kurtarma timi baraja getirdikleri şişme bota binip, kürek çekerek koyuna ulaştı. Koyun bota binmekte direnirken, çıktığı kara parçasından kurtarma timinin nezaretindeki indirildi. Koyun yüzerek geldiği kara parçasından yine yüzerek kıyıya çıktı ve sürüye tekrar karıştı. Koyununa kavuşma sevinci yaşayan hayvan sahibi Hüseyin Ayvaz, rahat bir nefes alırken, Belediye Başkanı Selim Tuna ve ekibine teşekkür etti. (Haber7)

“Et ve sütte tansiyon düşmüyor!” haberini  okumak için tıklayınız…

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.