Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Sürüsüne TIR çarpan yetiştiricinin bayramı zehir oldu

Ankaralı küçükbaş hayvan yetiştiricisi Mustafa Efeoğlu’nun kurbanı zehir oldu.

Ankara Polatlı’da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Mustafa Efeoğlu’nun kurban bayramı zehir oldu. Bayram gününden 3 gün önce suya götürdüğü sürüsüne TIR çarpan Efeoğlu’nun 100 hayvanı telef oldu. Tam bayram öncesi hayvanlarını kaybeden yetiştirici yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

Anlara Polatlı Müslüm Mahallesi yetiştiricilerinden Mustafa Efeoğlu(33), bayramdan 3 gün önce sürüsünü yakındaki suya götürmek için karayoluna çıktı. Çobanlar ve hayvanlar suya ulaşmak için karşıdan karşıya geçerken sürüye TIR çarparak, 100 koyun ve keçinin telef olmasına sebep oldu. Hayvanlarının bir kısmını kredi ile aldığını ve kurbanda satmayı planladığını söyleyen Efeoğlu, “Bu kışın da yoğun geçmesi sebebiyle hayvanlarımızdan bir kaçı telef olmuştu. Bir de tam kurban öncesi bu kaza geldi başımıza. Vadeli almıştım hayvanlarımı. Benim ve ailemin tek gelir kaynağı bu, ortada kaldık” dedi.

Karayolları kurallarına göre sürüsünün yola çıkmaması gerektiğini bildiğini ancak suya ulaşmak amacıyla mecbur kaldığını dile getiren Efeoğlu, “Karayoluna çıkınca suçlu hayvan sahibi, o yüzden şikayet de edemedik. Jandarmayla birlikte karakola gittik, yüzde 100 suçu bize verdiler. Elimizden hiç bir çözüm gelmiyor” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(30 Haziran 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ayı ve çoban birbirini öldürdü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurbanda KKKA’ya dikkat!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar