Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Sürüye dalan kurtlar 15 keçiyi telef etti

Tokat’ta küçükbaş hayvan sürüsüne saldıran kurtlar 15 keçiyi telef etti. Sürünün sahibi, hayvancılıkla uğraştıkları 50 yıllık süre zarfında ilk kez böyle bir saldırının hedefi olduklarını söyledi.
Merkeze bağlı Çat beldesi, Gölderesi küme evleri mevkisinde, Ömer Yılmaz’a ait küçükbaş hayvan sürüsüne kurtlar saldırdı. Saldırı sonucu 15 keçi telef oldu.
Yılmaz, sabah hayvanları otlatmaya götürdüğünü, sürüye arkadan saldıran kurtların keçilerle birlikte yavruları da telef ettiklerini belirterek, “50 yıldır hayvancılıkla uğraşıyoruz. İlk defa böyle, kurt sürümüze saldırdı.” dedi. (Takvim)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar