Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Süt ve et sektörleri, enerji kısıntısından muaf tutulmalı”

Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Coşkun, çiğ süt ve et gibi ham maddelerin işlenmediğinde bozulma riski olduğunu belirterek, süt ve et sektörlerinin enerji kısıntısından muaf tutulmasını talep etti.

SETBİR Başkanı İsa Coşkun, doğalgaz ve elektrikte yapılacak kesintilerin süt ve et tedarik zincirinde aksamalara sebep olacağına dikkat çekerek, gıda sektörünün enerji kısıntısından muaf tutulmasını talep etti. Coşkun, yazılı bir açıklama yaparak enerji kısıntılarının sektöre yansımalarını değerlendirdi.

“ÇİĞ SÜTÜ MAMULE ÇEVİRMEK İÇİN KESİNTİSİZ ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

Çiğ süt ve etin hızlıca işlenmediğinde bozulma riski bulunduğuna vurgu yapan Coşkun, “Özellikle çiğ süt çabuk bozulabilen bir ham madde olması sebebi ile 24 saatten fazla depolanamamaktadır. Bu nedenle süt ve süt ürünleri üretimi yapan şirketlerin çiğ sütü mamule çevirmek için kesintisiz çalışması gerekmektedir” dedi.

Kısıtlamanın süt ve et tedarik zincirinde aksamalara sebep olacağını vurgulayarak üretimin devamlılığı ve ham maddenin sürekliliği sebebiyle, süt ve et sektörlerinin enerji kısıntısından muaf tutulmasını talep etti. (Politikyol)

Güncel

17 yıllık sır dolu çoban cinayeti aydınlatıldı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yangın ahıra sıçradı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Et fiyatları aşırı yükselecek”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar