Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Tarım Bakanı: “Çiftçinin geliri arttı, borcu azaldı!”

Türkiye’de tarım kesiminin en çok kayırılan ve desteklenen kesim olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, çiftçilerin gelirlerinin yüzde 80 oranında arttığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir programı kapsamında İzmir Medya Platformu ve gazeteciler ile bir araya geldi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in de katıldığı programda Bakan Pakdemirli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TARIM KESİMİ EN ÇOK KAYIRILAN KESİM

Tarım kesiminin kayrıldığını belirten Bakan Pakdemirli, “Tarım kesimi Türkiye’de en çok kayrılan kesimdir ve böyle olması lazımdır. Bu bizim kesimi şımartmaz. Faizlerin sürekli silinmesi, yapılandırılması da bizi çok doğru bir noktaya getirmez. Tarım da en nihayetinde bir ekonomidir.

ÇİFTÇİLERİN GELİRİ YÜZDE 80 ARTTI

Son 3,5 senede Türkiye’de gerçekleri görmek istemeyenler, ‘Borçluluk arttı’ diyor. Borçluluk arttı ama Gayri Safi Milli Hasıla da arttı. Yüzde 80 oranında çiftçinin geliri artmış. 2018 yılında çiftçinin hasılaya göre yüzde 52’ye gelmiş borcu bugün yüzde 40’larda.

ÇİFTÇİMİZ KAZANIYOR, BORÇLARDA AZALMA VAR

Bunun anlamı şu; çiftçimiz para kazanıyor. Münferit örnekler maksatlı yapılıyor. Tüm sektörlerde bunun örneklerini görmek mümkün. Son 3,5 yılda çiftçimizin geliri artmıştır. Borçlarında azalma vardır.” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Küçükbaş kurbanlıkların bulunduğu kamyonet devrildi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Afgan çobanı öldürlere ağırlaştırılmış müebbet

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kahreden traktör kazası!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar