Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Tarım Bakanı’ndan “ÇOBAN” açıklaması!

çoban

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Yozgat Valiliği konferans salonunda düzenlenen tarım sektörü temsilcileri toplantısında yaptığı konuşmada, “Çoban desteği veriyoruz, 6 bin liradan 12 bin liraya çıkardık” dedi.

Tarımın, vatanını, milletini seven insanların öncelemesi gereken bir faaliyet olduğunu vurgulayan Kirişci, tarımın ikinci sınıf, üçüncü sınıf insanların sanki yapmak zorunda kaldığı bir iş olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Çoban deyince Afganların akıllara geldiğini ancak kendi çocuklarımıza da çobanlığın bir peygamber mesleği olduğunu öğretmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Kirişçi, “Afganlıları yatağında sabahleyin kalktığımda göremediğimde aklımı yiyesim geliyor’ diyen üreticilerle muhatabız. Biz çoban desteği veriyoruz, 6 bin liradan 12 bin liraya çıkardık. Evet, bütün masraflarını karşılamıyor ama hani dosttan ne gelir? Biz şimdi kadınlarımızın, gençlerimizin sektöre ilgisi artsın diye Tarım Orman Gençlik Konseyi’ni bakanlığımız bünyesinde oluşturuyoruz. Çünkü 60 yaşında, 70 yaşındaki insanlardan inovatif, böyle yeni bir uygulamayı beklemek saflık olur. Gençler bu işi bilir. Tıpkı TEKNOFEST kuşağı gibi” dedi. (Tarımdanhaber)

Güncel

Hayvan pazarlarında “hareketlilik” azalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(24 Kasım 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kayalıklarda mahsur kalan keçiyi AFAD kurtardı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar