Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Tarım Bakanı’ndan “ÇOBAN” açıklaması!

çoban

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Yozgat Valiliği konferans salonunda düzenlenen tarım sektörü temsilcileri toplantısında yaptığı konuşmada, “Çoban desteği veriyoruz, 6 bin liradan 12 bin liraya çıkardık” dedi.

Tarımın, vatanını, milletini seven insanların öncelemesi gereken bir faaliyet olduğunu vurgulayan Kirişci, tarımın ikinci sınıf, üçüncü sınıf insanların sanki yapmak zorunda kaldığı bir iş olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Çoban deyince Afganların akıllara geldiğini ancak kendi çocuklarımıza da çobanlığın bir peygamber mesleği olduğunu öğretmek zorunda olduğumuzu vurgulayan Kirişçi, “Afganlıları yatağında sabahleyin kalktığımda göremediğimde aklımı yiyesim geliyor’ diyen üreticilerle muhatabız. Biz çoban desteği veriyoruz, 6 bin liradan 12 bin liraya çıkardık. Evet, bütün masraflarını karşılamıyor ama hani dosttan ne gelir? Biz şimdi kadınlarımızın, gençlerimizin sektöre ilgisi artsın diye Tarım Orman Gençlik Konseyi’ni bakanlığımız bünyesinde oluşturuyoruz. Çünkü 60 yaşında, 70 yaşındaki insanlardan inovatif, böyle yeni bir uygulamayı beklemek saflık olur. Gençler bu işi bilir. Tıpkı TEKNOFEST kuşağı gibi” dedi. (Tarımdanhaber)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar