Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Tarım Bakanı’nın o sözlerine tepki…

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Tarım 4.0 kapsamında ele alınan “E-Tarım Stratejisi” toplantısında söylediği sözlere, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım’dan tepki geldi.

Bakan Pakdemirli’nin “Türkiye’de üreten kesimin moralini bozmaya hakkımız yok. Türkiye’de bizim tek bir şeye ihtiyacımız var. Bizim çiftçimizin sırtı sıvazlansın, bu konuda en iyi olduğuna dair moral verilsin, beklemediğiniz her şeyi yapar” sözlerine tepki gösteren Vekil Sındır şunları söyledi:

“Tarım bakanı, bizim çiftçimizin sırtı sıvazlansın, bu konuda iyi olduğuna dair moral verilsin, o zaman beklemediğimiz her şeyi yapar” diyor. Bu sözleriyle, kendi sorumluluğunu, daha doğrusu sorumsuzluğunu örtbas etmeye çalışıyor. Bu asla kabul edilebilir bir şey değil. Hazreti Ali’nin bir sözü vardır, bunu da söylemeden edemeyeceğim; ‘her sırtını sıvazlayanı, dost sanma, belki bıçaklayacak yer arıyordur’ der. Sayın bakan, sırt sıvazlamakla moral vermekle çiftçinin mutlu mesut hayatını sürdüreceğini, üretime devam edeceğini düşünüyor. Bu tür bir söylem, tarım bakanına hiç yakışmıyor.”

Tarım Gazetecisi Ali Ekber Yıldırım ise sosyal medya hesabından bakanın sözlerini yorumsuz bir şekilde paylaşarak tepkisini ortaya koydu:

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(19 Mayıs 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çoban keşfetti, herkes oraya koştu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Küçükbaşlar selde telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar